Španělsko (Tenerife) - Masca

Malá tenerifská vesnička Masca leží na silnici plné zatáček a serpentin mezi Santiagem del Teide a Buenavistou del Norte v nadmořské výšce okolo 600 metrů. Autobusy zde zaparkují u úzké silnice jen velmi těžko a o moc lehčí to nebude mít ani řidič osobního auta. Podél silnice je míst k zaparkování opravdu málo.
Masca leží na svahu po obou stranách silnice a je obklopena obdělávanými terasami. Kdysi to byla ospalá horská vesnice v Teno Alto, ale už před časem byla objevena turisty.
Z vesnice vede nepříliš schůdná pěší cesta z nadmořské výšky asi 600 metrů strmě dolů k moři přes působivou rokli. Pohodlná cesta k pobřeží po tomto chodníčku trvá až tři hodiny. Sestup začíná v blízkosti Centra Cultural a vede kolem Casy Enrique dolů do údolí. Stezku lemují ostružníky, divoké mandlovníky, levandule, agáve a plamy. Několikrát je třeba přejít po lávkách přes potok.
Stezku nelze minout. Podél mohutných bazaltových kvádrů a vícebarevných sopečných kamenů vede dnem soutěsky až na pláž Playa de Masca, kde se nachází nástupní můstek pro čluny. Méně zdatní turisté by se měli přidat k nějaké organizované skupině, která zajistí loď. Ta odtud po sestupu vyzvedne skupinu turistů do Los Gigantes. Tím odpadá náročný zpáteční výstup a navíc se při plavbě naskytne úchvatná podívaná na skály Los Gigantes.
Ostatním nezbyde nic jiného, než se vydat na zpáteční cestu. Na výstup do Mascy je ovšem potřeba počítat minimálně s dalšími čtyřmi hodinami.