Itálie - Speikboden

Speikboden je malý rodinný areál vzdálený jen několik kilometrů severně od italského města Bruneck, italsky nazvaného Brunico. Za malou, v nadmořské výšce 865 metrů ležící, vesničkou Sand in Taufers, která se italsky jmenuje Campo Tures, se nachází parkoviště.
Z parkoviště je to co by kamenem dohodil k nástupní stanici páteřní kabinové la-novky, která leží v nadmořské výšce 951 metrů. Dříve se na jejím místě nacházela čtyř-sedačková lanovka a na ní navazující trojsedačka. Obě lanovky však byla nahrazeny téměř tři kilometry dlouhou kabinou. Pod ní se vlní více jak pět kilometrů dlouhá černá sjezdovka, která překonává převýšení více než 1.000 metrů. Horní stanice lanovky se nachází na náhorní plošině Bergstation v nadmořské výšce 1.958 metrů. V této kotlině začíná několik sedačkových lanovek, které obsluhují především červené sjezdovky. Jedna sedačková lanovka nazvaná Seenock směřuje na širokou stráň sevřenou mezi horskými masivy do nadmořské výšky 2.350 metrů. Sjezd po červené sjezdovce s navázáním na černou sjezdovku pod kabinou dosahuje délky 6 kilometrů. Ostatní lanovky dopraví lyžaře až do nejvyššího bodu celého areálu. K dosažení Sonnklaru je však nutný minimálně jeden přestup. Přiblížit k vrcholu se lze sedačkovou lanovkou Glück, která obsluhuje červenou a úzkou černou sjezdovku, nebo sedačkou Alm. Na samotný vrchol vede sedačková lanovka Sonnklar, která končí v nadmořské výšce 2.400 metrů.
U nástupní stanice kabinové lanovky se nachází jedna krátká sedačková lanovka a malý vlek. Obě obsluhují modré sjezdovky vhodné především pro děti. Celkem se zde tedy nachází jedna kabinová a pět sedačkových lanovek a jeden vlek. Sjezdovky zde dosahují celkové délky 20 kilometrů, přičemž více jak polovina z nich je značena červeně, třetina černě a zbytek modře. Pro náročné lyžaře se nabízí několik možností off-piste sjezdů.