Španělsko (Tenerife) - Garachico

Garachico je malé pobřežní městečko s 5.700 obyvateli. Nachází se asi 25 km od Puberta de la Cruz. V Garachicu najdeme udržované staré město a několik pozoruhodných historických budov.
V 17. století se odtud dováželo lodí do Velké Británie malvazové víno. Výbuch sopky v roce 1706 zničil velké části do té doby velmi významného přístavu, starého města a malvazových kultur. Poté upadlo Garachico na dlouhou dobu do hospodářské bezvýznamnosti.
Z historických budov se zachovaly kromě jiného Castillo de san Miguel ze 16. století. Nyní se zde nachází přírodovědná sbírka minerálů, hlemýžďů, fosílií, krystalů a hornin. Z 18. století pochází kostel Santa Ana. Za zmínku stojí také bývalé kláštery San Francisco a San Domino. V bývalém klášteře San Francisco, který se může pochlubit nádherným atriem a překrásnými dřevěnými balkony, sídlí muzeum Casa de la Cultura. K vidění jsou tu zajímavé fotografie, rytiny a obrázky z historie Garachica.
Ve městečku se nachází také mnoho domů ze starého města s pěknými balkony a okenními a dveřními ozdobami. Za návštěvu jistě stojí také Museo de Arte Contemporáneo, kde najdeme současnou tvorbu španělských umělců.
Toto město oplývá tichem a poklidem a vybízí k příjemným procházkám uličkami starého města. Patří k nejpůvabnějším na celém ostrově.