Španělsko (Tenerife) - Loro Parque

V městečku Puerto de la Cruz vznikla nejslavnější atrakce nejen na Tenerife, ale na celých Kanárských ostrovech. Jedná se o zoologicko-botanickou zahradu Loro Parque rozkládající se na 5 ha.
Thajskou vesničkou projdete do ráje zvířat – vedle goril, tygrů, šimpanzů a krokodýlů můžete také pravidelně sledovat úchvatnou lachtaní, delfíní nebo papouščí show, která zdaleka nenadchne jen děti.
Žádný návštěvník Loro Parku si nesmí nechat ujít prohlídku obrovských akvárií s podmořskou faunou a florou. V obřích akváriích návštěvníky překvapí ryby podivuhodných tvarů a barev. K akváriu patří tropická řeka a korálový útes. Jedinečným zážitkem bude jistě skleněný podvodní tunel, kolem kterého krouží rejnoci a více než 20 žraloků.
Novinkou Loro Parku je Dům tučňáků, největší z celé Evropy. Najdeme zde nejen desítky tučňáků v téměř polárním prostředí a obchod zaměřený pouze na tato zvířata, ale zažijeme také pravou polární noc.
Loro Parque se však především proslavil největší a nejúplnější papouščí kolonii na světě. Nachází se zde 2/3 papouščích druhů z celého světa, tedy přes 230 druhů z 335 ve světě známých. Protože se zahrada zaměřuje na reprodukci ohrožených druhů, ptáci žijí v párech ve velikých voliérách.
Uprostřed tohoto subtropického světa s vodopády a tisíci palmami si přijdou na své nejen milovníci fauny. Lidé obdivující spíše flóru jistě ocení kaktusária, orchidária a plno dalších rostlin, které z celého komplexu vytvářejí nádhernou zahradu.
K dalším atrakcím patří i gambijský trh, dům orchidejí, sopečná netopýří jeskyně a jedinečné kino.
Zábavní park, který je neustále doplňován novými atrakcemi, nabízí dostatek možností pro strávení celého dovolenkového dne.