Památky

Krásných míst nejen v naší republice, ale i v zahraničí, je opravdu nepočítaně. Sotva se mi naskytne možnost cestovat, vyrážím pryč z domova. Rok co rok se mi tedy podaří navštívit desítky zajímavých míst...

Někdy v době, kdy jsem získala řidičský průkaz (2001) a začala mít více možností cestovat, jsem si informace o těch nejzajímavějších místech, která jsem navštívila, po návratu domů začala sesumírovávat do šanonu - co jedno navštívené místo, to jedna stránka v šanonu zpravidla doplněná o pohled z daného místa.

Při zpracovávání jsem většinou příliš nezvládala udržovat tempo, hlavně při škole jsme toho procestovali hodně, navíc jsem občas narazila ještě na něco z dávnější minulosti, co stálo za zatřídění do šanonu. Dnes, 17. dubna 2014, je těch šanonů neuvěřitelných 6 a památek v nich obsažených 766! Ale co je po těch dlouhých letech naprosto neuvěřitelné - právě k tomuto dni mám hotová všechna místa, která jsem kdy navštívila a na která jsem byla, i zpětně, schopná si vzpomenout.

Od počátku vkládám všechny texty, často doplněné i o fotky, do této sekce. Postupně jsem jí musela rozšiřovat a různě členit, aby se v tom vůbec dalo zorientovat. Třeba si tu najdete cíl své příští cesty...

Texty jsou zpracované na základě různých zdrojů, které bohužel není možné citovat. Informace v drtivé většině sbírám přímo na místě, fotím si různé informační cedule, na prohlídkách památek si píši poznámky na různé lístečky a ráda navštěvuji informační centra, kde se nachází spousta informačních letáčků, bohužel vždy bez autorů.

Vzhledem ke košaté historii Českých i jiných zemí, mnohdy ne zcela přesným informacím, ztrátám v mé paměti, v poznámkách, v překladech, i kvůli totožným názvům různých míst mohlo dojít k chybě. Pokud na nějakou nesrovnalost narazíte, informujte mě, prosím, pomocí formuláře "Napište mi". Ideálně prosím doplňte, jaká je správná informace, urychlí to opravu.