Malta/Comino - Blue Lagoon

Blue Lagoon, maltsky Bejn IL-Kmiemen neboli Modrá laguna je zátoka nacházející se mezi ostrovem Comino a malým přilehlým ostrůvkem Cominotto (maltsky Kemmunett) nedaleko středomořského ostrova Malta.

Jde o úzký dlouhý záliv, který je z obou stran obklopený vysokými skalami. Kvůli skalnatému pobřeží se zde nenachází žádná písečná ani oblázková pláž a přístup do vody je přímo ze skalisek, která jsou občas hodně strmá.

Na pobřeží je možné si pronajmout lehátka a slunečníky. Najdeme zde také stánky s občerstvením a malou restauraci.

Zátoka je mělká a dno je tvořené jemným bílým pískem. Voda je průzračná, křišťálově čistá a odráží modré nebe, takže je zbarvená do azurova a modrozelena. Podmořský život je zde bohatý, takže místo je vhodné nejen pro plavce, ale také pro šnorchlisty a potápěče.

V nejužším místě je laguna široká jen asi 100 metrů a kvůli malé hloubce není problém z ostrova Comino na protější Cominotto přeplavat.

Zátoka je malebná a velmi fotogenická. Nachází se na mnoha pohlednicích, v turistických prospektech a průvodcích. Stala se také oblíbenou lokalitou filmařů.

Z tohoto důvodu je také opravdu hojně navštěvovaná, klid byste zde hledali těžko. Liduprázdno je zde pouze ráno a večer a to z toho důvodu, že na ostrově Comino oficiálně nežije ani 10 stálých obyvatel.

Z ostrova Malta je možné se do Modré laguny dostat některou z mnoha lodí, které pravidelně vyplouvají. Lodě své pasažéry vysazují u mola v malém přístavu. Do samotné zátoky lodě samozřejmě nesmí.