Španělsko (Tenerife) - El Médano

El Médano je aglomerací tenerifského městečka Granadilla a má asi 18.500 obyvatel. Jedná se o pobřežní městečko rozkládající se východně od letiště Reina Sofía.
Podél pláže se táhne krátká promenáda plná obchůdků se suvenýry. Ty najdeme také v centru spolu s mnoha bary a restauracemi. Pěkný pohled je na místní přístav, kde domorodci často loví ryby a jiné mořské tvory. Z celého pobřeží El Médana máme pěkný výhled na blízký kopec vyčnívající z nedalekého poloostrova.
Kvůli takřka neustálému větru je to významné tenerifské surfařské centrum. Nejen, že zdejší pláž patří mezi nejlepší, ale náleží také k nejvyhledávanějším na světě a každoročně se zde konají mezinárodní závody. Vítr však často přináší místním plážím písek i ve vzduchu, což často skutečně znepříjemňuje radost z koupání.
Na východ a na západ od města se rozkládají atraktivní písečné pláže, z nichž nejoblíbenější je zejména Playa de la Tejita a Playa de la Rajita. Obě se nacházejí severovýchodně od El Médana, jsou čisté, mají světlý písek a jen zřídkakdy jsou přelidněné.