Itálie - Plose

Na okraji Dolomit jižně od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu se nachází široké údolí Eisacktal, italsky Valle Isarco. Nachází se zde lyžařská střediska Gitschberg, Jochtal a Plose. Tyto areály nabízejí celkem 85 kilometrů sjezdovek a v jejich okolí se nachází přes 200 kilometrů běžeckých tras.
Plose je největší a nejznámější středisko této oblasti. Areál se rozprostírá na svazích vrcholu Monte Plose vysokého 2.645 metrů a Monte Fana vysokého 2.547 metrů. Oba vrcholy nabízí nádherný výhled na okolní Dolomity. Sjezdovky z větší části leží na jižních na bezlesých travnatých svazích obou vrcholů. Podle vrcholu Monte Plose byl také areál pojmenován.
Lyžařský areál Plose nabízí 43 kilometrů sjezdovek. Z údolní vesničky St. Andrea ležící v nadmořské výšce 1.067 metrů se návštěvníci kabinovou lanovkou dostanou do horní části lyžařského areálu. Celkový počet sjezdovek dosahuje čísla 21. Sjezdovky jsou obsluhovány jednou kabinovou a několika sedačkovými lanovkami a dvěma vleky, pomocí kterých se lze dostat až do výšky 2.465 metrů. Nachází se zde také nejdelší jihotyrolská sjezdovka. Jmenuje se Trametsch a je značena převážně červnou, z části také červenou barvou. Na své délce 9 kilometrů překonává převýšení téměř 1.400 metrů. Od horské boudy Plose vede trať bezlesou plání k horní stanici údolní kabinky, kde se noří do lesa. Zde začíná prudký a téměř nekončící lesní průsek. Její nejhezčí prostřední úsek obstarává také sedačková lanovka. Kromě této sjezdovky nabízí areál ještě další černou sjezdovku pojmenovanou Diretta a také vlnitou červenou sjezdovku z Monte Fany k chatě Skihüte.
Na protější straně lyžařského areálu Plose se tyčí 2.512 metrů vysoký Gitschbert a jeho blízkosti leží areál Jochtal.
Areál Plose leží v bezprostřední blízkosti starobylého městečka Brixen, které v naší zemi proslulo především díky Karlu Havlíčku Borovskému. Z mnoha sjezdovek areálu je na město krásný výhled.