USA - Times Square
Větší část newyorského Manhattanu je postavena v pravoúhlé dispozici. Jediná ulice, Broadway, se táhne celým ostrovem napříč. V místě, kde se Broadway setkává se Sedmou avenue a na ní kolmou 44. ulicí se nachází srdce Times Square. Broadway však svírá se Sedmou avenue tak ostrý úhel, že toto „Náměstí Časů“ se rozprostírá mezi 42. a 47. ulicí. Navíc se k němu často počítá i celý prostor mezi Šestou a Osmou avenue.V 19. století byla křižovatka Brodwaye a Sedmé avenue považována za velmi nebezpečné místo. V té době se náměstí jmenovalo Longacre Square, ale často se mu říkalo Red Light Distrikt, tedy Území červených luceren. Zdejší oblast totiž byla v té době proslulá především velkým počtem veřejných domů. Roku 1895 získal domy na náměstí imigrant ze Štětína Oscar Hammerstein. Rozhodl se vybudovat zde obrovský zábavní komplex, ale jeho divadlu Olympia se kupodivu dařilo. Během dalších deseti let zde proto postavil další tři divadla a na dvou z nich dokonce otevřel střešní restauraci Paradise Roof Garden, tedy Rajskou zahradu. Nacházely se zde vodotrysky a dokonce živé labutě a opice.
Times square dostalo své jméno podle výškové budovy Times Tower. Dříve se v ní nacházelo sídlo vydavatele New York Times. Na přelomu let 1904 – 1905 zde deník New York Times oslavoval změnu jména náměstí z Longacre Square na Times Square. Zároveň zde proběhly první silvestrovské oslavy, které se velmi rychle staly tradicí, která přetrvává dodnes. Snad i proto jsou zdejší oslavy často nazývány jako Globální svátek na křižovatce světa. Okolo roku 1910 se všech 34 divadel, která se nacházela na Manhattanu, rozprostíralo v okolí Times Square. Od té doby se okolí Times Square a především Broadway samotná stala centrem divadelní zábavy na Manhattanu. Přesto se Times Square stalo také centrem komerčního nevkusu. Již roku 1928 byl na budovu umístěn displej, na kterém nezobrazovaly světové zprávy. Časem se mnohá zdejší kulturní zařízení přeměnila na kina, v nichž byly promítány výhradně horory a tvrdé pornofilmy.
Na Times Square lze v současnosti najít to nejlepší i nejhorší z Manhattanu. V okolí Times Square nachází téměř 40 divadel s počtem sedadel v hledišti přesahujícím 500. Stále se zde také nachází legendární červený stánek nazvaný TKTS, kde se dají lístky na večerní divadelní představení koupit za poloviční cenu. Je to také velká dopravní křižovatka. Setkávají se zde linky metra 1, 2, 3, 7, 9, A, B, C, D, E, F, N, Q, R, W, V a S, což je takzvaný shuttle, který pendluje z jednoho konce náměstí na druhý. na náměstí se také nachází gigantické hračkářství Toys‘R’Us, obchod Walta Disneyho, centrála firmy BMG, hlavní budova MTV a četné luxusní butiky. Je to však také centrum reklam, neonů a obrazovek, kterých se zde nachází stovky.
Především je však Times Square místem s jedinečnou atmosférou, kvůli které se sem každoročně na Silvestr sjíždí okolo milionu lidí z celého světa. A to i přesto, že zimy v New York City jsou poměrně kruté, lidé zde na půlnoc čekají už od 17:00, na ulici se nesmí pít žádný alkohol a není ani dovoleno mít u sebe jakékoli zavadlo a tudíž ani občerstvení. Minutu před půlnocí je spuštěna Koule času, poté je po celém náměstí rozházena tuna konfet a je vypuštěno na 10.000 balónků...