USA - Atlantic City

Město Atlantic City se rozkládá na Absecon Islandu v americkém státě New Jersey.
Spekulanti z Philadelphie udělali z Atlantic City roku 1854 letovisko na konečné stanici železnice. Z městečka se rychle stávalo oblíbené místo pro trávení volného času. V roce 1870 zde byla postavena první promenáda ve Spojených státech. Původně byla postavena jako dřevěný chodník nad pláží, aby se návštěvníci mohli projít po pláži aniž by pak nosili písek do luxusních hotelů. Roku 1892 zde vzniklo první Obří kolo na světě a o rok později se zde objevily první barevné pohlednice.
V roce 1920 byl přijetím Volsteadského zákona zakázán prodej alkoholu. Jelikož zdejší obchodníci se snažili co nejvíce prodloužit turistickou sezónu, proběhla zde roku 1921 první soutěž Miss America. Období prohibice ale podpořilo vzrůst organizovaného zločinu. Atlantic City se stalo centrem pašování rumu, bylo plné tajných barů a ilegálních heren. Lidé sem pomalu přestávali jezdit a novým turistickým letoviskem se stala Florida. Roku 1976 proto zdejší radní povolili legální hazard. Postupně se zde uchytilo velké množství heren, které přilákaly nové návštěvníky a město se velmi rychle stalo synonymem bohatství i bankrotu.
Podle ostrova Absecon Island je pojmenovaný také Absecon Lighthouse. Tento maják, který sloužil až do roku 1933, je oblíbeným výletním cílem v Atlantic City.