Salzburger Sportwelt - Flachau

Obsah

3. 4. 2010

11. 12. 2016

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Druhý den lyžařského víkendu v Rakousku jsme se rozhodli jet do Flachau, které jsme naposledy navštívili už před 6 lety. Za jeho největší plus považuji vynikající dostupnost, která se může hodit hlavně za horšího počasí.

Sjezdovky:

Stejně jako flachau, i Flachau mě překvapilo svými sportovními sjezdovkami, takhle jsem si ho nepamatovala. Víc jak polovina sjezdovek je středně obtížných. Byť jde většinou o průseky lesem, jsou sjezdovky hodně široké. Většina zbývajících sjezdovek je značena modře, bohužel třeba zrovna nad Flachau je to ale dlouhý úzký had křižující tam a zpátky celý kopec i všechny přímo dolů vedoucí sjezdovky.. Plnohodnotná modrá je jen podél dolního úseku kabinky Rote 8er, v Alpendorfu a především v horní části nad Wagrainem/Alpendorfem. Černých sjezdovek je jen několik a jsou roztroušeny po celé oblasti.

Sněhové podmínky:

Mimo sjezdovky téměř nebyl přírodní sníh a technický sníh vytvořil zledovatělý podklad, který se objevil, sotva zmizel manšestr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřními zařízeními jsou kabinkové lanovky, takže je poměrně často potřeba sundavat lyže. V horních částech jsou pak sedačkové lanovky, většina expresních a s bublinami.

Flachau a Wagrain propojuje poměrně nová visutá kabina.

Zalidněnost:

Malá. Celý den bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Četné možnosti občerstvení hlavně u páteřních sjezdovek, z odlehlejších částí areálu je potřeba se za občerstvením přesunout.

Doprava do střediska a parkování:

Achillovou patou cesty do Flachau je chybějící dálnice na českém území a auta jedoucí celou cestu 60-70 km/h. Od hranic přes Linz a Salzburg už cesta bezproblémová a v rámci možností rychlá, byť cestou je řada omezení rychlosti. Flachau leží v podstatě na dálnici, takže příjezd naprosto bezproblémový.

Shrnutí
+ plusy
  • Široké a ráno dobře upravené sjezdovky.
  • Převážně rychlá přepravní zařízení.
  • Malá zalidněnost i o víkendu.
  • Bezproblémový příjezd a parkování.
  • Velké množství horských chat.
- mínusy
  • Zledovatělé sjezdovky.
  • Kabinky jako páteřní přepravní zařízení a nutnost neustále sundavat lyže.