Vítkovice - Aldrov

12. 1. 2020

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Mezi lyžemi Lusti jsem měla vytipovaný model, který jsem si chtěla vyzkoušet a právě možnost testování nás přivedla do Vítkovic.

Sjezdovky:

Na Aldrově jsou dvě sjezdovky značené červenou barvou, na české poměry jsou příjemně široké.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou bídné, mimo sjezdovky je jen sněhový poprašek, vykukuje hlína a tráva. Ze dvou zdejších sjezdovek je v provozu jen jedna.

Ráno byla sjezdovka v rámci možností urolbovaná a trochu přimrzlá. Už po půlhodince se začal odhalovat zmrzlý technický podklad a začaly se tvořit malé muldy. V poledne už byla sjezdovka jedno velké oraniště, vylezly dokonce i kamínky. Mnozí pak jezdili i na druhé uzavřené sjezdovce, na které zřejmě byly mimo přírodního také nějaké zbytky technického sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obě sjezdovky jsou obsluhované čtyřsedačkovou neodpojitelnou lanovkou s nástupním pásem. V horních částech areálu jsou dva malé lanové vleky pro děti.

Zalidněnost:

Menší.

Na lanovku se v podstatě nečekalo, průjezd vždy rovnou přes turnikety. Horší už to bylo s množstvím lidí na jediné otevřené sjezdovce, která kapacitě lanovky nestačí. Dílo dokonaly lyžařské kurzy, každé družstvo dokázalo sjezdovku poměrně obstojně ucpat.

Doprava do střediska a parkování:

Většina cesty z Prahy byla mokrá, za Semily se místy na silnici objevovala námraza nebo zmrzlé zbytky sněhu, ošetřeno štěrkovým posypem. Poslední úsek cesty, hřebenová silnička 3. třídy z Hrabačova byla spíše neudržovaná, s malou vrstvou sněhu a nějakými zbytky štěrkového posypu. Parkoviště ráno zledovatělé, naštěstí během dopoledne to trochu povolilo, takže odjezd už byl bezproblémový. Parkování je zdarma.

Shrnutí
+ plusy
  • Parkování zdarma.
  • Sedačková lanovka.
  • Poměrně široké sjezdovky.
  • Testování lyží Lusti.
- mínusy
  • Nepatrně horší dopravní dostupnost.
  • Pouze jedna otevřená sjezdovka, která nezvládá nápor sedačkové lanovky.
  • Hlavní parkoviště je u horní stanice lanovky, takže u časových skipasů je potřeba si hlídat čas.