Obertauern

10. a 11. 3. 2017

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Obertauern jsme dosud neznali a pro návštěvu ho zvolili jen proto, že jako jedno z mála ještě nabízí 100% otevřených sjezdovek. Přivítala nás poměrně rozlehlá a přesto vcelku kompaktní houpačka s docela rychlými přejezdy mezi jednotlivými částmi areálu.

Sjezdovky:

Černě značených sjezdovek je pomálu, ale bohatě to vyvažují některé červené, které mi pocitově přišly místy zbarvené až „sytě červeně“. Pravda, některé jiné, například sjezdovka podél sedačky Edelweiss, by zase mohly být spíše modré :-). Modře značených sjezdovek je zde nejvíce. Jsou mezi nimi i přejezdové cesty - například od horní stanice lanovky Schaidberg k lanovce Plattenkar, část přejezdu od kabinky Zahnerkar k sedačce Gamsleiten nebo některé trasy na svazích Monte Flu.

V areálu jsou vyznačené dvě trasy Tauernrunde - jedna ve směru a druhá proti směru hodinových ručiček, která lyžaře provede všemi zákoutími areálu. Taková malá obdoba slavné Sella Rondy.

Sněhové podmínky:

Ráno sjezdovky urolbované a zmrzlé. Rolbovat jarní firn je asi problém, takže kvalita urolbování byla dost mizerná, hodně patrné přechody mezi jednotlivými pruhy, hrboly, hroudy. Už při zahájení provozu sjezdovky měkly, odpoledne tedy jen firn, kaše nahrnutá na kupičkách :-).

Některé přejezdové modré jsou úzké, takže jsou v nejhorším stavu - místy už vydřené a občas i s kamínky. Většina sjezdovek má ale dostatečnou šířku, takže na nich žádná vydřená místa nejsou. Většinou je tedy sněhu dostatek, v některých lépe stíněných místech se dá ještě vyrazit i mimo sjezdovku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna kabinková a spousta sedačkových lanovek, což mě nadchlo, sundávání lyží v podstatě není nutné.

Zalidněnost:

Malá.

V sobotu nepatrně více lidí, ale projevilo se to pouze trochu víc rozježděnými sjezdovkami, na sjezdovkách bylo docela volno a fronty na lanovky nebyly - tu jednu jedinou frontu od turniketů jsem si musela vyfotit :-).

Občerstvení a aprés-ski:

V Obertauern jsme nebyli ubytováni, takže zdejší „vyhlášené“ bujaré aprés-ski nám (naštěstí) uniklo. Oběd v Edelweissalm Hütte v podobě famózního burgeru za velmi sympatických 11 EUR.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová silnice suchá, parkovišť na výběr několik a zdarma.

Shrnutí
+ plusy
  • Parkování zdarma.
  • Rozlehlý areál, přesto rychlé přejezdy.
  • Sjezdovky všech obtížností.
  • Tauernrunde.
  • S ohledem na počasí výborné podmínky, otevřený celý areál.
- mínusy
  • Kratší sjezdovky, menší převýšení.