Val di Fiemme/Obereggen

17. 3. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ano

Jelikož jsme očekávali ve větších areálech typický sobotní nával, zvolili jsme oproti těm největším areál trochu menší, komornější – a to Ski Center Latemar. Bohužel se nám opět úplně nevydařilo počasí, což mělo trochu vliv na celkový dojem, nicméně areál se nám moc líbil.

Sjezdovky:

Většina sjezdovek je značena červeně, nicméně mnohé z nich jsou spíš modré. Černých úseků je pomálu a jsou krátké. Plnohodnotné modré sjezdovky jsou zase dost odlehlé od nástupních bodů, což může být problém pro začátečníky. Sjezdovky jsou v podstatě všechny dostatečně široké a často také sympaticky dlouhé.

Dvě sjezdovky zabrány pro závody – jedna nad Obereggenem, druhá nad Pampeagem.

Sněhové podmínky:

Na většině sjezdovek tvrdý technický podklad, který většině lyžařů dělá problémy. Během dne to v nižších částech areálu trochu povolilo. Vzhledem k malé návštěvnosti se ale ani netvořily boule. Jinak sněhu dostatek a stále padá další.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V podstatě celý areál je obsluhován sedačkovými lanovkami. Většina z nich je sice bez bubliny, ale zase velmi kladně hodnotím, že není nutné neustále sundávat a někam vláčet lyže.

Zalidněnost:

Malá.

Čekání na lanovky v podstatě nulové. Vyjma dojezdů k lanovkám po „seběhnutí“ několika sjezdovek do jedné i na sjezdovkách minimum lidí.

Doprava do střediska a parkování:

Údolní příjezdová silnička ráno jen mokrá. Parkování na štěrkovém parkovišti v Predazzu zdarma.

Shrnutí
+ plusy
  • Na výběr různé obtížnosti i několik poměrně dlouhých sjezdovek.
- mínusy
  • Výrazně převažují červené sjezdovky.
  • Dvě sjezdovky zabrány pro závody.