Snow Town Yeti

2. 4. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka neVločka ne

Menší lyžařské středisko na úpatí hory Fudži (japonsky: 富士山; Fudžisan) v japonské prefektuře Šizuoka, které jsme se při naší druhé návštěvě okolí Fudži rozhodli navštívit, protože, narozdíl od loňska, jsme tu byli o měsíc dřív a areál byl ještě v provozu.

Sjezdovky:

Za normálního provozu jsou tu 4 sjezdovky - 2 pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře (od pohledu odhaduji na „červený“ sklon) a 2 pro začátečníky (jedna vypadající jako „modrá“ a jedna ještě lehčí). Na webu uvádějí, že sjezdovky leží v nadmořské výšce 1.300 - 1.450 m n. m. a mají průměrný sklon 11° a maximální skklon 25°. Vzhledem k tomu, že jsme areál navštívili jen několik dní před ukončením sezóny, byla už v provozu jen ta poslední jmenovaná sjezdovka. Je nejen nejplošší, ale také nejdelší - změřili jsme jí na cca 650 metrů.

Mimo těchto čtyř hlavních sjezdovek se tu v sezóně nachází také výukový areál se sjezdovkou pro úplné začátečníky a sáňkařský svah.

Sněhové podmínky:

Začátek dubna, pozdní odpoledne, nízká nadmořská výška, jižní a východní orientace svahů. Ani firn to nebyl, jen mokrá kaše :-). Každopádně pod sněhem (podle všeho technickým) mají položené plastové rohože, na sjezdu z lanovky se jezdí vlastně jen po nich, ale na sjezdovce bylo přesto sněhu dost a žádná tráva ani rohože nikde nevykukovaly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě sjezdovky pro začátečníky jsou v sezóně obsluhovány jednou čtyřsedačkovou a jednou dvousedačkovou lanovkou, sousední dvě obtížnější sjezdovky pak jen jednou dvousedačkou. V době naší návštěvy byla v provozu jen čtyřsedačka. Neodpojitelná a bez nástupního pásu, takže až nebezpečně pomalá :-). Obě dvousedačky vypadaly, že jsou řešeny stejnou technologií.

Ve výukovém areálu jsou pro začátečníky tři pojízdné koberce.

Zalidněnost:

Malá.

Čtyřsedačka naprosto bez čekání, nástup okamžitě. Na sjezdovce také téměř nikdo nebyl, jen několik začátečníků, mezi kterými šlo hravě prokličkovat.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál má rozlehlé zázemí, ve kterém se kromě půjčovny nachází například také obchod se suvenýry a restaurace. Jejích služeb jsme ale nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Ideálně letět do Tokia, odtamtud šinkansenem do Mishimy, vlakem do Gotemby a autem do Snow Town Yeti. A nebo autem rovnou z Mishimy.

Příjezdová silnice Fujisan Skyline je zpoplatněná 510 JPY za vjezd. Silnice je sice trochu horská, ale na začátku dubna už úplně suchá, stejně tak parkoviště. Parkování je ve všední dny zdarma, o víkendech a svátcích zpoplatněné (1.000 JPY za auto).

Shrnutí
+ plusy
  • Lyžování v Japonsku, lyžování pod Fudži.
  • Minimální zalidněnost.
- mínusy
  • Horší dostupnost areálu :-).
  • Malý areál.
  • Pouze lehké až středně obtížné sjezdovky.
  • Na jaře hodně jarní podmínky.
  • Trochu neobvyklý a komplikovanější ceník s různými kombinacemi skipasů a půjčovného.