Aspen Highlands

17. 12. 2010

Aspen Highlands nabízí sice jen pět sedačkových lanovek, ale také velké převýšení a sjezdovky, jejichž škála snad nemůže být větší, najdeme zde široké mírné a skvěle upravované tratě, i ty nejobtížnější boulovaté terény, jaké si dokážete představit.

Sjezdovky:

  • Podél páteřních lanovek se nacházejí široké mírné až středně obtížné tratě. Na výběr jich je opravdu hodně, jsou pravidelně upravované a ještě kolem poledne na nich byl krásný manšestr.
  • Okrajové části areálu jsou naopak plné sjezdovek obtížných, obtížnějších a nejobtížnějších – nevím, jak lépe vyjádřit obrovskou různorodost terénů – strmé, výjimečně upravené sjezdovky, srázy plné lehoučkého prašanu nebo boulí, i úzké lesní průseky s náhodně ponechanými stromy, které mohou tvořit například přírodní překážku.
  • V nejvyšší části areálu se nachází „Highland Bowl“, což je žlab, do kterého stéká asi 20 značených, ale neupravovaných černých tratí. Celý hřeben včetně nejvyššího bodu „Highland Peak“ je dostupný pěšky nebo pomocí rolby.

Sněhové podmínky:

V době naší návštěvy bylo sněhu dostatek. Sjezdovky byly perfektně upravené a trochu umrzlé ještě v poledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V celém areálu najdeme jen pět přepravních zařízení. Dvě páteřní lanovky začínají na malém plató nad vesničkou, na ně pak ve vyšších partiích navazují další lanovky.

Zalidněnost:

U přepravních zařízení nebyla žádná fronta a sjezdovky jsme po celou dobu návštěvy měli sami pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní zázemí se nachází v nejnižším patře lyžařského areálu, u dolních stanic lanovek. Další dvě restaurace jsou u páteřních lanovek ve vyšších patrech.

Doprava do střediska a parkování:

Do areálu jsme dorazili skibusem, nicméně u dolní stanice lanovek by se mělo nacházet parkoviště. Příjezdové silnice byly až na pár zastíněných úseků suché.

Shrnutí

+ plusy
  • Pro zájemce rozsáhlé obtížné terény
  • Malá zalidněnost
- mínusy
  • Pro lyžaře, kteří se nepovažují za experty, může být až příliš velké množství obtížných terénů