Alta Badia

Obsah

27. 12. 2007

27. 12. 2008

30. 12. 2009

12. 3. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ano

Alta Badia, jedno ze středisek na lyžařům většinou dobře známém okruhu Sella Ronda. Samotnou Sella Rondu jsme v minulosti už několikrát projeli včetně různých „odskoků“, ale třeba právě Alta Badia, konkrétně oblast mezi Corvarou, La Villou a San Cassianem nám zatím nebyla známá, takže jsme se rozhodli jí při svém kroužení okolo Selly trochu prozkoumat.

Sjezdovky:

V oblasti mezi Corvarou, La Villou a San Cassianem jsou sjezdovky převážně modré, výjimečně červené. Sjezdy do údolí jsou poměrně dlouhé, v horních pasážích ale jde spíš o takové „jednohubky“.

Sněhové podmínky:

Výborné, přes noc napadlo trochu čerstvého sněhu, který byl po italsku ráno na sjezdovách urolbován. Nicméně okolo poledního se samozřejmě na prudších úsecích tvořily boule, místy až po kolena. V kombinaci s občasnou bílou tmou, kdy nebylo vidět na víc, než pár metrů, to bylo až nebezpečné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí míří vzhůru povětšinou kabinkové lanovky, trochu komplikovanější přístup je jen z Corvary. V horní části areálu pak jezdí povětšinou odpojitelné sedačkové lanovky. Vzhledem k aktuálnímu počasí však musím zkonstatovat, že bohužel většinou bez bublin.

Zalidněnost:

Malá.

Vyjma kabinky ze San Cassiana vše bez čekání. Na některých hlavně přejezdových sjezdovkách nárazově trochu víc lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Nějaká možnost občerstvení je v podstatě v každém „uzlu“ – jak na vrcholku u horní stanice lanovky, tak v dolní části u nástupů na lanovky. Jelikož nás úplně zaměstnalo lyžování, na jídlo nějak nezbyl čas :-).

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k nočnímu sněžení byly silnice ráno zasněžené, odpoledne ale už jen mokré. Parkování u kabinkové lanovky Pradel-Salei bezproblémové a zdarma, odtud dál už na lyžích.

Shrnutí
+ plusy
  • Dostupnost ze Sella Rondy.
  • Rozlehlý areál se spoustou vylidněných zákoutí.
  • Převažují moderní přepravní zařízení.
- mínusy
  • Spíše krátké sjezdovky.
  • Zdlouhavější přejezdy mezi lokalitami.