Černý Důl

Obsah

20. 2. 2016

Do Černého Dolu by mě normálně asi ani nenapadlo jet kvůli často používanému označení "rodinné středisko". K návštěvě nás zlákalo testování lyží Rossignol, jejichž dvoje lyže z nové kolekce jsem měla vyhlédnuté a chtěla je vyzkoušet.

Sjezdovky:

Sjezdovky výhradně modročervené, ale s příjemnou šířkou i různými zajímavými terénními zlomy.

Sněhové podmínky:

Mimo sjezdovky tak 1 cm sněhu jen na krytých místech. Na sjezdovkách ráno urolbovaný umrzlý technický sníh. Jeho "seškrábáním" po čase v vznikly kupičky a plochy, které by se snad daly nazvat ledovými plotnami, reálně tedy nešlo o led, ale o umrzlý technický sníh, nicméně i na (snad) servisovaných lyžích od Rossignol jsem na tom nezatočila...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavními přepravními zařízeními jsou dvě staré trojsedačky doplněné o dva vleky (z nichž Skalka je mimo provoz, vlek bez kotev) a vlíčky/koberce v dětské části.

Zalidněnost:

Lidí tak akorát, v podstatě bez front, na sjezdovkách nárazově volná okna.

Občerstvení a aprés-ski:

Několik různých možností občerstvení v dolní části areálu - od rychlého občerstvení (párky v rohlíku) až po klasickou restauraci. Za menší mínus se dá považovat absence občerstvení v horních částech areálu nebo na Bönischových boudách, od horní stanice vleku a lanovky je naprosto úžasný výhled a posezení u bufetu by tu za pěkného počasí byla senzace...

Doprava do střediska a parkování:

Za současné zimy příjezd naprosto bezproblémový, silnice suché až do Černého dolu. Parkování zdarma na asfaltovém parkovišti, které zřejmě v létě slouží jako sportoviště.

Shrnutí
+ plusy
  • Asfaltové parkoviště, parkování zdarma.
  • Menší zalidněnost oproti například sousední Černé hoře.
  • Docela široké sjezdovky se zajímavými terénními zlomy.
- mínusy
  • Vyšší cena skipasu - celodenní 620 Kč, dopolední 480 Kč, ale aktuálně v provozu jen 3,7 km z celkových 6,9 km.
  • Starší přepravní zařízení.