Pinzolo

24. 2. 2014

Pinzolo je malý lyžařský areál v nejjižnější části lyžařské oblasti Dolomiti di Brenta, se kterou je spojen poměrně nedávno postavenou (asi 2011) dlouhou kabinkovou lanovkou. Areál má sice pěkné, ale v podstatě pouze červené sjezdovky. Je dostupný pomocí tří kabinkových lanovek, v horní části jezdí několik sedaček.

Sjezdovky:

  • Většina sjezdovek v Pinzolu je značena červeně, ale každá sjezdovka má něco svého, čím zaujme.
  • V okolí staré dvousedačky Fossadei-Malga Cioca jsou koncentrovány všechny modré tratě. V některých (asi starších?) mapkách bývá značena ještě modrá pod kabinou do Pinzola, zřejmě po nějaké lesní cestě.
  • Hlavní černá sjezdovka je jen několik let stará, pěkná, pestrá, široká, jen v dolní části mi přišla spíše červená. Vede do lokality Tulot a je obsluhovaná kabinkovou lanovkou.

Sněhové podmínky:

Horní části areálu měly dostatek sněhu i mimo sjezdovky, problematické byly jen dojezdy do údolí, kde byly podmínky hodně jarní – firn a občas i trochu vydřená místa.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

  • Přístup do areálu zajišťují tři pohodlné kabinkové lanovky, bohužel vlastně jen jedna z nich obsluhuje také sjezdovku, navíc černou, takže jezdí všechny v podstatě prázdné.
  • V horní části se nachází samé sedačkové lanovky, převážně čtyřsedačkové – na jednom konci pomyslného spektra je čtyřsedačka s bublinou, na druhém „lavičková“ (laťková, „šprušlová“) dvousedačka

Zalidněnost:

S ohledem na to, že Pinzolo je od zbytku oblasti Dolomiti di Brenta hodně izolované a asi i lyžaři ubytovaní přímo v Pinzolu míří do Madonny di Campiglio a dále, je Pinzolo zcela volné. Sjezdovky liduprázdné, u lanovek nikdo.

Občerstvení a aprés-ski:

Centrální restaurací má být asi ta na vrcholu Doss del Sabion, další restaurace jsem viděla na Pra Rodont a Malga Cioca. U dolní stanice kabinky Tulot se nachází bar.

Doprava do střediska a parkování:

U dolní stanice kabinky v Pinzolu a Tulotu má být parkoviště, ale my jsme do Pinzola dorazili kabinkovou lanovkou z Madonny di Campiglio, takže podrobnosti nevím.

Shrnutí

+ plusy
  • Minimální zalidněnost, liduprázdné sjezdovky, žádné fronty
  • Napojení na oblast Dolomiti di Brenta – dohromady 150 km sjezdovek
- mínusy
  • Malý areál
  • Časově náročnější přesun do zbytku oblasti Dolomiti di Brenta