Flims-Laax-Falera

6. 3. 2017

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Rozlehlý areál nabízející spoustu především červených a modrých širokých sjezdovek, v hlavní části pohodlná přepravní zařízení a krásné výhledy do okolí.

Sjezdovky:

Areál udává 224 kilometrů sjezdovek. Na webu se ale dá najít informace o tom, že délku sjezdovek měří tak, jak sjezdovky projíždí lyžař (v zatáčkách), což mi přijde naprosto nesmyslné. Aneb - jak dlouhý oblouk jezdíte?

Převažují červené a modré sjezdovky. Večer byly urolbované a stihly se zpevnit, přes noc na ně napadlo asi 10 cm prašanu.

Během naší návštěvy byla z nám neznámého důvodu uzavřená velká část areálu - silný vítr nefoukal a lavinové nebezpečí bylo po celý náš týdenní pobyt ve Švýcarsku na stupni 3 a ostatní areály kvůli tomu sjezdovky nezavíraly, tak nevím... Konkrétně byly uzavřené všechny sjezdovky pod Vorab Gletscher, Vorab, Fuorcla da Sagogn a La Siala. Vůbec nás tato možnost nenapadla a při absolvování „přirozené cesty z garáží k lanovce“ byla mapa fikaně umístěná až za pokladnami. Zjistit to dřív, asi bychom bývali popojeli do nedalekého Obersaxen.

Sněhové podmínky:

Výborné. Na dojezdech do údolí už je na sjezdovkách firn a po jeho rozježdění se jezdí na tvrdém ledovatém technickém podkladu, ale v horních částech areálu je všude výhradně přírodní sníh a to ve víc než dostatečném množství.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřními přepravními zařízeními jsou kabinky nebo visuté kabiny, na jejich doplnění nebo v okrajovějších částech areálu pak sedačky. Některé sedačky ale nelogicky kombinují nevýhody kabinek (sundávání lyží) a sedaček (větší zima) a nutí lyžaře u nástupu lyže odepnout, lyže umístit do držáku z boku sedačky, usadit se na sedačku...

Zalidněnost:

Malá. Vyjma visutých kabin jsme nikde nečekali.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová silnice s rozježděným sněhem, parkování v Laaxu u dolní stanice kabiny v garážích za 9,20 CHF.

Shrnutí
+ plusy
  • Rozlehlý areál, velký výběr sjezdovek.
  • Nulová zalidněnost.
- mínusy
  • Zavádějící informace o délce sjezdovek.
  • Uzavření velké části areálu.
  • Drahý skipas - celodenní pro dospělého za 70 CHF.