Aspen Mountain

17. 12. 2010

Ten pravý Aspen, to je právě Aspen Mountain. Překvapivě však nejde o areál plný rychlých a pohodlných lanovek, širokých sjezdovek „pro všechny“ ani luxusních restaurací. Kvůli lyžování sem celebrity asi nejezdí…

Sjezdovky:

V horní a dolní části areálu se nacházejí mírné široké modré sjezdovky, střední pasáž je naopak plná krátkých černých, často i „dvoudiamantových“, mezi kterými se jen tak mimochodem proplétá několik modrých sjezdovek, které propojují horní a dolní část areálu.

Sněhové podmínky:

V době naší návštěvy nebyly sněhové podmínky moc dobré, na některých místech prosvítala hlína a povalovaly se kamínky. Na některých sjezdovkách byla lokálně puštěná sněžná děla.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

  • Hlavním přepravním zařízením je kabinková lanovka, která má dolní stanici na okraji městečka na takzvaném Gondola Plaza. Některé kabinky (asi jen červené) mají konektor pro připojení iPodu či iPhonu s možností pouštění hudby přímo z něj.
  • Ve středním úseku vede podél kabinky stará dvousedačková lanovka a v okrajových částech areálu jsou další lanovky, většinou ale opět staršího data.

Zalidněnost:

U přepravních zařízení nebyly vůbec žádné fronty a sjezdovky jsme po celou dobu návštěvy měli v podstatě sami pro sebe. Byl to pátek, v podstatě poslední před Vánoci.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní zázemí celého areálu je na Gondola Plaza u dolní stanice kabinové lanovky. Další možnost občerstvení je jen u horní stanice kabinky.

Doprava do střediska a parkování:

Do areálu jsme dorazili skibusem.

Shrnutí

+ plusy
  • Lyžovat v Aspenu je samo o sobě zážitek, městečko má své genius loci
  • Pohodlná kabinková lanovka
- mínusy
  • Omezené možnosti pro méně zkušené lyžaře
  • Mimo kabinky spíše starší přepravní zařízení