Arabba

Obsah

27. 12. 2007

27. 12. 2008

30. 12. 2009

13. 3. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Nejsportovnějším areálem na Sella Rondě je bezpochyby Arabba/Marmolada. Konečně bylo docela pěkné počasí i na to, abychom si užili výhledů, takže jsme dnes strávili nejvíce času právě zde.

Sjezdovky:

Převažují červené sjezdovky, některé jsou i hodně dlouhé a se slušným převýšením, vyniká mezi nimi hlavně sjezd z Punta Rocca. Je zde i řada černých sjezdů, především na svazích jižně od Arabby. Tyto sjezdovky navíc mají severní orientaci, takže drží pevné. Co tu naopak v podstatě nenajdete, jsou sjezdovky modré, takže nic pro rodiny s malými dětmi.

Sněhové podmínky:

Díky počasí v uplynulých dnech leží na všech sjezdovkách přírodní sníh, který už se stihnul i trošku spojit s podkladem. Přes noc asi výrazně sněžilo především na svazích Marmolady a zdejší červená sjezdovka byla už dopoledne shora až dolů samá boule.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V oblasti Arabby a Marmolady najdeme několik visutých kabin, které zrovna pohodlnou přepravu nenabízejí. Jinak převažují sedačkové lanovky různého stáří, tedy i komfortu a především rychlosti.

Zalidněnost:

Malá.

Vyjma přepravy visutými kabinami a nutnosti čekat na jejich příjezd a odjezd a vyřešit následný nával desítek lidí na sjezdovky (buď rychle zmizet, nebo naopak čekat) nebylo nikde žádné další čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Možností je celá řada, nicméně je nutné zdůraznit, že takové možnosti, jako třeba v sousední Alta Badii tu nejsou.

Doprava do střediska a parkování:

Přes noc mrzlo, takže na silnicích bylo zmrzlé vše, co během předchozího dne roztálo. Parkování u kabinkové lanovky Pradel-Salei bezproblémové a zdarma, odtud dál už na lyžích.

Shrnutí
+ plusy
  • Dlouhé sjezdovky.
  • Kvalita sněhu (severní orientace svahů).
  • Dechberoucí výhledy.
- mínusy
  • Větší počet visutých kabin.
  • Místy hodně zmrzlé sjezdovky.
  • V podstatě žádné sjezdovky pro začátečníky.