Alpe di Siusi/Seiser Alm

15. 3. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Pobyt v areálech na Sella Rondě snad nemůže omrzet, přesto jsme se rozhodli vyzkoušet odskok o na Alpe di Siusi/Seiser Alm. Bohužel letos nemáme štěstí na počasí, tak byl možná celkový dojem ovlivněn i tím.

Sjezdovky:

V podstatě celý areál je značen modro- červeně, přičemž ale sklon sjezdovek se příliš neliší, bez ohledu na to, zda je o modrou či červenou.

Je zde spousta přejezdových cest, protože areál je hodně rozlehlý, roztahaný po mnoha svazích a stráních. Mnohé přejezdy jsou ploché či dokonce do protisvahu. Přejezdy jsou i časově náročné, pokud se tedy potřebujete dostat zpátky do nějakého výchozího bodu, je nutné si na to vyhradit dostatek času.

V níže položených částech areálu jsou po stráních rozmístěné domky, ke kterým vedou silnice a ty řadu sjezdovek křižují. Nejsou vyznačené v mapce, jen na sjezdovkách jako křížení. Oproti jiným areálům, kde už jsem se s tím setkala, je ale zde na silnicích docela provoz – a to jak mnohá auta, tak koňské vyhlídkové povozy se sáněmi.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách i mimo ně je sněhu dostatek, žádná vydřená místa. Jen s ohledem na počasí posledních dní byl podklad na sjezdovkách tvrdší, než v předchozích dnech.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu najdeme v podstatě výhradně sedačkové lanovky, zato však všeho stáří a tedy i různého komfortu a rychlosti.

Zalidněnost:

Malá.

Vše zcela bez čekání a i na sjezdovkách v podstatě vylidněno, snad jen s výjimkou Compatche.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích je rozmístěno mnoho různých chat, nicméně nás tlačil čas a nutnost stihnout návrat, takže jsme se tentokrát nikde nezdržovali.

Doprava do střediska a parkování:

Nástup do areálu zajišťují buď dvě kabiny, které je nutné využít i pro cestu zpět (nemají souběžnou sjezdovku), případně je možný příjezd po silnici autem nebo (placeným) skibusem.

My jsme zvolili příjezd na lyžích, kabinkou z Ortisei.

Shrnutí
+ plusy
  • Dostupnost ze Sella Rondy.
  • Stranou od ruchu blízkých velkých areálů a Sella Rondy, takže i nižší návštěvnost.
  • Rozlehlý areál.
- mínusy
  • Neexistence návratových sjezdovek, nutnost vracet se do údolí kabinkou.
  • Spíše krátké sjezdovky.