Civetta

11. 3. 2018

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Trochu roztahané středisko schované ve stínu velikánů v okolí nedaleké Selly. Prý s krásnými výhledy, které jsme ale neviděli :-). Charakterem asi uspokojí spíše nenáročné lyžaře a rodiny s dětmi.

Sjezdovky:

Typicky italsky široké sjezdovky, příjemně dlouhé. Převažují modré sjezdovky, ostatní jsou červené. Černých je jen minimum, za zmínku stojí především Foppe, vyloženě černý sklon ale nemá.

Plnohodnotné sjezdovky vedou především do jednotlivých středisek (Alleghe, Zoldo, Palafavera a Selva di Cadore), které jsou mezi sebou propojené přejezdovými cestami.

Sněhové podmínky:

Výborné. Na sjezdovkách tvrdý podklad, který začal povolovat okolo poledne pod náporem celodenního deště. V horních pasážích pevný, ale podle všeho přírodní sníh. Otevřené téměř vše vyjma některých krátkých „variant“.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní přepravní zařízení jsou kabinky nebo odpojitelné sedačky, v okrajových částech areálu ale najdeme řadu starších zařízení – dlouhých dvousedačkových lanovek nebo vleky.

Zalidněnost:

Malá.

Všechna přepravní zařízení zcela bez čekání, na sjezdovkách minimum lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

V okolí sjezdovek je řada občerstvovacích možností – od malebných komorních chat až po velké samoobslužné restaurace. Vzhledem k počasí jsme lyžovali do promáčení a pak areál opustili, protože během oběda by oblečení neproschlo a navlékat se do mokrého by bylo utrpení.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do střediska po mokré a trochu zasněžené silnici přes průsmyk Fedaia od Canazei. Parkování u dolní stanice kabiny v Alleghe za € 3 na den. 

Shrnutí
+ plusy
  • Menší zalidněnost v porovnání s okolními velkými areály.
- mínusy
  • Horší dostupnost areálu.
  • Zdlouhavější přejezdy mezi lokalitami.
  • Spíše starší přepravní zařízení.