Davos/Klosters

12. 2. 2013

Parsenn - vcelku roztahané středisko s několika pěknými sjezdovkami a dlouhými údolními sjezdy, které ale bohužel nekončí u lanovek, takže návrat do areálu je složitý a časově náročný.

Sjezdovky:

Skvělá červená sjezdovka podle sedačkové lanovky Rapid a pěkná černá z Weissfluhgipfel. Naopak nezáživná a únavná červená sjezdovka podél kabinky Schifferbahn, několik úseků sjezdovky je hodně rovinatých a končí protisvahem, který je při neznalosti situace potřeba vybruslit. Sjezd do Küblis - o lyžování se moc mluvit nedá, ale safari to bylo zajímavé, nicméně návrat vlakem ke Gotschnabahn nám trval přes hodinu.

Sněhové podmínky:

Výborné. Noc před naším příjezdem sněžilo, takže na nás čekal prašan...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní trasy jsou obsluhovány lanovkami - z Davosu na Weissfluhjoch lanovkou pozemní, na Gotschnagrat, Wissfluhgipfel a od Parsennhütte na Weissfluhjoch jezdí kapacitní kabiny, po hřebeni ze Schiffer kabinka a zbytek areálu je obsluhován lanovkami a vleky.

Zalidněnost:

Cca do 10.00 jsme měli sjezdovky sami pro sebe - doslova. Poté začalo lyžařů trochu přibývat, ale jediné čekání bylo vždy jen na příjezd lanovky, fronty žádné a sjezdovky zůstávaly více méně prázdné.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od dálnice od Landquartu pohodový, i přes noční sněžení silnice bez problémů sjízdné. Parkování na malém parkovišti pod Gotschnabahn za 1 CHF/hod.

Shrnutí

+ plusy
  • Dlouhé sjezdovky
  • Vylidněnost areálu
- mínusy
  • Zdouhavá přeprava kabinami nebo vlakem
  • Dlouhé sjezdy končící v údolí u zastávek vlaku či skibusu