Boží Dar - Neklid

Obsah

27. 3. 2022

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Z Klínovce jsem si odpoledne přejela na Neklid, abych prozkoumala poslední otevřenou část areálu, který je (tuším od roku 2019) s Klínovcem propojen i lyžařsky, sjezdovkami.

Sněhové podmínky:

Jelikož na Neklid jsem vyrazila až odpoledne, nedaly se žádné skvělé sněhové podmínky očekávat. Přejezdová sjezdovka Rondo je v jednom místě v takovém stavu, že v podstatě nejde projet. Špinavá a zapadaná jehličím je navíc v celé délce, takže to v kombinaci s natátým sněhem vůbec nejede.

V provozu byly už pouze červené sjezdovky Moser (č. 18) a Karásek I. (č. 19) s navazující černou Karásek II. (č. 20). Z lanovky vypadal sjízdně i pruh, který zbyl po sjezdovce Levá (č. 15), ale byl tak úzký, že nemělo smysl tamtudy jezdit. Moser i Karásek I. byly v krajích na několika místech vydřené a místa nebyla označená, ale obě na sebe navazující sjezdovky Karásek byly ve velmi dobrém stavu - na to, že jsou obrácené v podstatě přesně na jih...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla už jen sedačková lanovka Neklid Štikovka (někde psáno jako Neklid Klement), což je fixní trojsedačka pocházející z roku 1985, která sloužila v rakouském Söllu a na Neklidu je v provozu od roku 2010.

Vleky, které se na Neklidu nacházejí, už jsou mimo provoz.

Zalidněnost:

Malá

Vlastně v podstatě nulová. Po celém svahu se pohybovaly jen jednotky lyžařů.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovala jsem u sedačkové lanovky Prima Express, kam byl příjezd zcela bezproblémový.

Shrnutí
+ plusy
  • Sedačková lanovka.
  • Malá zalidněnost.
- mínusy
  • Jižní orientace - nepřeje jarnímu lyžování.
  • Nevyhovující přejezd z Klínovce.