Harrachov

Obsah

18. 3. 2012

14. 4. 2019

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Na samém sklonku sezóny už nebylo moc z čeho vybírat, v provozu mi v dojezdové vzdálenosti zůstal jen Klínovec, Harrachov a Svatý Petr. Protože do Špindlu nejezdím a Klínovec sliboval horší počasí, padla volba na Harrachov. Několik let jsem tam nebyla, tak jsem byla zvědavá, co se změnilo.

Sjezdovky:

Za plného provozu jsou tu čtyři sjezdovky - jedna červeno-modrá vede přímo do Harrachova, zbylé tři různých obtížností na Rýžoviště.

Sněhové podmínky:

Rýžoviště už je mimo provoz a i když přes noc spadlo možná posledních několik vloček této zimy, leží mimo sjezdovky sníh už jen na místech, kam ho byla v zimě nahrnutá velká hromada. Na poslední otevřené sjezdovce Červená II. je sněhu dostatek tak akorát na to, aby snad nějak vydržel přes Velikonoce. Ráno byla sjezdovka umrzlá, urolbovaná s malou vrstvou čerstvě napadlého sněhu. Brzy to povolilo a sjezdovka se rozjezdila. Na nejprudším místě se začaly dělat plotny a časem se objevila vydřená místa. Na půlku dubna a s ohledem na teplo posledních několika týdnů ale stále super.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovku Červená II. obsluhuje stále tatáž neodpojitelná čtyřsedačka s nástupním pásem a jak jsem pochopila ze stesků domorodců, tak na Rýžovišti je taktéž v provozu stále ta stejná čtyřsedačka, jedna z prvních porevolučních a primárně pro lyžování postavených. Stojí tu už od roku 1997...

Zalidněnost:

Nízká.

Ráno čekalo na spuštění lanovky asi 30 lidí. Lyžaři se brzy rozprostřeli a během celého dopoledne se lyžovalo bez sebemenší fronty nebo tlačenice na sjezdovce.

Doprava do střediska a parkování:

Celou cestu od Prahy až do Tanvaldu pršelo nebo mrholilo, silnice byly mokré, nicméně i když v noci napadl poprašek sněhu, bylo vše bez problémů sjízdné i na letních pneu. Parkoviště u lanovky ráno téměř prázdné, během dopoledne se zaplnilo.

Shrnutí
+ plusy
  • Parkování zdarma.
  • Jedna z posledních otevřených sjezdovek.
- mínusy
  • Pomalá sedačková lanovka.
  • Skipas na 4 hodiny za 450 Kč, vzhledem k „rychlosti“ sedačkové lanovky jsem stihla 18 jízd.