Chotouň

Obsah

27. 3. 2022

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Pro návrat na lyže po téměř 11 měsících od úrazu kolene jsem si vybrala Chotouň, kterou máme z Prahy kousek a na vyzkoušení, jestli koleno vydrží, mi to na 2 hodinky přišlo adekvátní.

Sjezdovky:

Na mírném svahu je zde jediná sjezdovka, asi 300 metrů dlouhá modrá příznačně nazvaná Hlavní. Je dostatečně široká a kupodivu i zábavná v několika změnách sklonu.

Trochu bokem se nachází ještě krátká Dětská, která ale při naší návštěvě ještě nebyla otevřená.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce leží převážně technický sníh, který je namixovaný i s přírodním. Sněhu je dostatek, jen v méně frekventované od vleku vzdálenější části sjezdovky se objevila tráva. Ráno byla sjezdovka urolbovaná, byť nijak dokonale, na několika místech zůstaly přimrzlé hroudy. Vzhledem k teplotám na nule byla ale sjezdovka měkčí a nerovnosti se brzy vyrovnaly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovku obsluhují dva vleky typu poma. Ten pravý je delší a rychlejší, ten vlevo kratší, trochu pomalejší a umožňuje rodičům vozit nahoru i malé děti.

Ze sloupů obou vleků kapal olej, to je asi největší „vada na kráse“. I když jsem sloupy důsledně objížděla z uctivé vzdálenosti, stejně mám (skoro nové) na bundě černou šmouhu.

Při plném provozu areálu je ještě v provozu dětský koberec.

Zalidněnost:

Střední

Několik ranních jízd bylo zcela bez čekání, ale asi v 9:30 se začala tvořit fronta. Čekání postupně dosáhlo až nějakých 5 minut.

Doprava do střediska a parkování:

V noci sněžilo, takže silnice byly zasněžené, hlavní tahy s rozježděnou vrstvou sněhu. Se zimními pneumatikami a opatrností vše sjízdné.

Parkoviště je velké, kapacitní a zdarma. Obsluha během dopoledne odklidila sníh z prudkého výjezdu, takže ani návrat do kopce z parkoviště na silnici nebyl problém.

Shrnutí
+ plusy
  • Parkování zdarma.
  • Blízko k Praze.
  • Široká a trochu členitá sjezdovka.
  • Vhodné pro začínající lyžaře.
- mínusy
  • Z parkoviště k vlekům vedou kovové schody.
  • Dražší skipas – 2 hodiny za 320 Kč.
  • Krátká sjezdovka.