Černá Říčka

24. 3. 2019

Hodnocení:

Vločka anoVločka anoVločka anoVločka anoVločka ne

Pokračuji v průzkumu pro mě neznámých středisek, o víkendu jsem navštívila jizerskohorskou Černou Říčku u Desné. Ambiciózního lyžaře určitě neosloví, pro nenáročné lyžaře a hlavně rodiny s dětmi je ale vyhovující.

Sjezdovky:

Ačkoli mapka střediska i seznam sjezdovek uvádějí 4 sjezdovky, reálně tu najdeme jen 2, byť s různými odbočkami. Hlavní sjezdovkou je červená příznačně pojmenovaná Hlavní. Vede přímo podle velku a má udávanou délku 480 metrů. Pod lesem se větví, doleva odbočuje mezi chalupy její varianta Domky, taktéž červená. Bohužel této délka této sjezdovky je počítána až od horní stanice vleku, takže horní úsek vedoucí lesem je v délce sjezdovek započítán 2×.

Obdobná situace je v případě dvou modrých sjezdovek. Ta trochu strmější je sjezdovka Zadní s délkou 720 metrů. Pod lesem se opět větví a je možné využít i trochu delší variantu - sjezdovku Loučky. Ve skutečnosti jsou ty různé upravené objezdy chalup tři, v mapce ale značené jen dva. Obě sjezdovky se ale zanedlouho opět sbíhají v jednu a společné úseky jsou tedy i v tomto případě v celkové délce započítány 2×. Mimochodem - celková udávaná délka zdejších sjezdovek je 2,5 km, realita bude možná jen 1,5 km.

Každopádně za dobrých sněhových podmínek je možné díky různým variantám a průjezdům mezi chalupami využít ještě větší prostor.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách sněhu stále dostatek, pouze jedno vydřené místo v dolní části sjezdovky Hlavní. Jinak sníh špinavý, s jehličím i šiškami, ale bez hlíny či kamínků. Zatím je sníh i mimo sjezdovky, ale na ježdění už to není.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním přepravním zařízením je kotvový vlek. V dolní části pak ještě dětské lano, které už je ale mimo provoz.

Zalidněnost:

Malá.

Bez fronty na vlek, liduprázdné sjezdovky.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice suché, jen místy v krajích potůčky od tajícícho sněhu. Parkoviště zdarma, jen štěrkové a trochu bahnité.

Shrnutí
+ plusy
  • Parkování zdarma.
  • Nízké ceny skipasů - 4,5 hodiny za 210 Kč.
  • Naprosto minimální návštěvost.
  • Větší množství variant sjezdů.
  • Komorní a rodinná atmosféra.
- mínusy
  • Pro někoho mohou být sjezdovky příliš krátké a úzké.
  • Skutečná délka upravovaných sjezdovek nejspíš neodpovídá celkové udávané délce.