2012-10-21 - Můj podzim

V létě se mi kvůli horku nikdy nikam nechce. Bývám zalezlá doma, v chládku a bavím se po svém. Letos to bylo dobře vidět na obrovské záplavě scrapbookových stránek.

S příchodem podzimu však každoročně ožívám. Pokud počasí stojí za to, vyráží se na výlety, jinak je možné zůstat doma a tvořit - oproti létu s tím rozdílem, že je možné se věnovat nejen podzimním tématům, ale také pomalu se blížícím Vánocům, na které já se každoročně moc těším. Musím to všechno stihnout než napadne sníh, protože jakmile se na horách začne lyžovat, jsem k neudržení. :D

Dneska jsem tedy vytvořila dva dušičkové věnečky. Letos jsem se s nimi moc nepárala, byla to rychlá akce, asi za 20 minut byly oba hotové.

Přítel mezitím dlabal dýni, ze které pak vytvořil "strašidlo" - Jack-o'-lantern.

Za zmínku asi stojí, že Halloween (samozřejmě) neslavíme, v českých podmínkách by to asi bylo k smíchu. Nicméně neuznávám argument, že jde o svátek americký - původcem Halloweenu byla totiž oslava keltského pohanského nového roku a během staletí se transformoval do současné podoby. Jak je známo, Keltové obývali i některá území dnešní České republiky, takže nejde o žádný "importovaný svátek". Ostatně, na toto téma jsem psala už loni touhle dobou ;).

Podle mého názoru Halloween, respektive výroba "strašidla" baví nejen děti, ale možná i některé dospělé - nás tedy každoročně. Materiál vydlabaný z dýně také vždy použiji na výrobu dýňových placek, které mám moc ráda, protože chutnají podobně, jako bramboráky, ale jsou mnohem jemnější. Letos jsem zbytek dužiny využila na dýňovou buchtu s čokoládovou polevou...

A pro úplnost můžete mrknout na web na recept na dýňové placky.