2012-09-17 - Velké třídění

Už od jara jsem měla s Aktijkou rozjednané objednání několika scrapbookových alb a náhradních desek. Jenže výrobce se snad stěhoval do jiných prostor či co, alba prostě nebyla. Půl roku jsem se s přestávkami dotazovala, zda došlo k nějakému posunu, chudák Aktijka už ze mě musela být na prášky. Jelikož se to nijak vyvyvíjelo, začala jsem koukat i po jiných albech a až když jsem zburcovala své okolí a vybrala si jiná alba, dostala jsem od Aktijky na svůj poslední dotaz, zda má vysněná alba budou, či nebudou, kladnou odpověď.

Minulý týden mi balík od HuráPapír.cz dorazil, měl 14 kg a z pošty mi s ním naštěstí pomohla má dražší polovička, protože nejen co do hmotnosti, ale i co do objemu, to byl prostě cvalík. Vybalit jsem ale krabici za celý zbytek pracovního týdne nestihla... Až v sobotu jsem alba vyhrabala a každé z nich rozšířila na potřebný počet stránek.

A pak jsem se pustila do třídění. K 15. září jsem měla vyrobených 151 stránek! V tabulce v Excelu jsem měla podrobnou evidenci - které stránky patří do kterého alba, která stránka má být za kterou, kolik stránek vynechat na stránky dosud nevyrobené... Takže jsem většinu soboty strávila tím, že jsem těch 151 stránek strkala na příslušná místa do alb.

Překvapilo mě, že to docela odsýpalo a kupodivu mě to nejen nenudilo, ale dokonce bavilo. Stránky v albu vypadají úplně jinak než jen tak volně ložené, najednou to celé dává smysl a má to nějaký význam, je to ucelené... i když zatím zdaleka ne kompletní...

A protože jsem se zakládáním stránek skončila docela brzy, mohla jsem ještě zbytek soboty věnovat výrobě dvou nových stránek. Vznikly podle náčrtků, které jsem si udělala už před víc jak rokem do mého notýsku.

V neděli jsem měla soukromý důvod k oslavě. Takže jsem celý den strávila po svém a protože venku se počasí tvářilo letně, zůstala jsem zalezlá doma u svého stolu a vytvořila si čtyři nové stránky. Společnou mají jednu věc - po tvorbě gessem a velkém zdobení jsem zkusila pravý opak - totiž zdobit minimálně, místy téměř vůbec. Třeba ty papíry z kolekce Snowfall od BoBunny by mi až přišlo líto nějakým zdobením kazit...

Jen s tou poslední stránkou, na kterou jsem jako hlavní ozdobu použila výstřižek z obalové čtvrtky z balení černých čtvrtek, nejsem spokojená. Odlepit z té stránky asi už nic nepůjde, oboustranka drží jak přibitá, ale pokud by vás napadlo cokoli, čím by se dala stránka nějak vylepšit, víc sjednotit, budu ráda za tipy, fakt... ;)