2012-04-01 - Březnový diktát

Březnový diktát na scrapbook.cz na fóru vyhlašovala Barta:

Dobrá zpráva je, že budete potřebovat jen fotografie, papír a malé ozdůbky. Velikost je na 30,5x30,5, pro ty co dělají na A4, jistě půjde přizpůsobit.

Takže budete potřebovat:

  • Jednu fotografii na výšku asi 12×8 cm,
  • jednu fotografii 6×6 cm,
  • a jednu 3×6 cm na šířku. Fotografie nejsou podloženy rámečky.

Podkladová čtvrtka 30,5×30,5 je jemně vzorovaná. Na ní je umístěna menší asi 26×26 cm.Ta je bílá nebo světlá, jednobarevná.U této čtvrtky jsou všechny rohy zakulacené a čtvrtka má prošití u všech stran.

Největší fotografie je umístěna na výšku asi 6 cm od spodní hrany podkladové čtvrtky a 5 cm od levého okraje. Druhá fotografie 6×6 cm je umístěna hned vedle fotky první, také od spodní hrany ve výšce 6 cm. Třetí, nejmenší je nad fotkou č. 2, také těsně u sebe.

Teď budeme potřebovat 3 ks čtvrtek, dvě vzorované a jednu jednobarevnou.Využijeme větších zbytků :-))

První je vzorovaná a je nasazena nad první fotografii a má velikost na výšku 9 cm, na šířku 8 cm. U této čtvrtky je horní levý roh zakulacený. Druhá čtvrtka je jednobarevná, má velikost 9×12 cm a navazuje na čtvrtku první, její horní hrana je zdobená bordurou. Obě horní čtvrtky jsou opět prošité.

Třetí, opět vzorovaná, navazuje těsně na dvě malé fotočky a má míry 6 cm na šířku a na výšku jako dvě malé fotky. Tato čtvrtka má ozdobnou borduru na dolní straně a její pravý dolní roh je opět zakulacený.

Když to takto složíme, vytvoří se uprostřed mezera, která je vyplněná textem (asi 3×12 cm). Fotky a tři malé čtvrtky vytvoří takový čtverec.

Ozdůbky tvoří tři kolečka, průměr 4 cm,jedno v levém dolním rohu je z části zasunuté pod fotku, další dvě jsou v pravém horním rohu jednobarevné malé čtvrtky a jsou doplněny malou květinkou. Jedno kolečko obsahuje text a dvě jsou zdobená takovým malým knoflíčkem.

A ještě za tou jednobarevnou čtvrtkou je zastrčená visačka, na šířku asi 4 cm.

Teď už jenom nadpis a ten je v dolní polovině malé jednobarevné čtvrtky.

Rozmístění mi nebylo úplně jasné, takže jsem si stránku nakreslila, ačkoli to běžně nedělám. Ale protože jsem neměla nápad a samozřejmě stránku nechtěla uveřejňovat před ukončením diktátu, odložila jsem nákres stranou.

Termín pro odeslání diktátu už uplynul, takže o tomto víkendu jsem se do tvorby mohla pustit. Od čtvrtka mě bolela hlava, takže se mi vůbec nic nechtělo dělat. Ale dnes jsem tu jednu stránku vyrobila. Nadiktované předlohy jsem se snažila držet, vynechala jsem pouze visačku. A nedodržela jsem přesně umístění nadpisu, ten můj je o něco větší... :D Holt se těch písmenek potřebuji zbavit (nebyla to zrovna šťastně koupená sada) a barevně se mi sem docela hodily, což už se asi nebude opakovat... ;)

A takhle vypadala předloha, podle které Barta diktát připravila: