2012-05-25 - Znáte washi pásky?

Na pojem washi jsem narazila už před nějakou dobou na nějakém blogu. Washi je původem japonský rýžový papír, ze kterého se dělají i lepicí pásky.

Jejich výhodou je, že se dají krásně trhat, takže nepotřebujete nůžky a ještě vytváříte zvláštní efekty. Některé jsou i částečně průhledné, dá se ně psát a mají různou šířku i barvy. A těch vzorů... Především však jsou snadno snímatelné, a to i z podkladového papíru. Ideální je to samozřejmě pro puberťáky na přilepení plakátů na zeď.

Možností použití v kreativní tvorbě je nepočítaně, stačí použít strýčka Googla... :D Hodně inspirace najdeme například na webu i-do-it-yourself-com. A ještě přihodím odkaz na konkrétní ukázku použití v deníku.

obchodů, které tyto pásky nabízejí, je pochopitelně bezpočet. Hodně mě zaujal cutetape.com, protože ten výběr je naprosto úžasný.

Obchod s páskami, i když samozřejmě v omezeném množství, najdeme i u nás - je o washipasky.cz.

Osobně mě tedy od pořízení odrazuje cena a výběr - třeba ta, která mi přijde opravdu zajímavá, stojí 259 korun... Především mi ovšem nevyhovuje množství. Chápu, že lepící páska je prostě v určité metráži a pro washi pásku platí toto pravidlo stejně, jako pro pásky jiné, ale 10 metrů, to fakt nevím, co bych s tím dělala... Použila bych jí párkrát na nějakou scrapbookovou stránku a pak by mě vztekalo, že mám všude stejný motiv a zbylých 9 metrů by se mi někde povalovalo... No, uvidíme... ;)

A co vy, máte s washi páskou někdo osobní zkušenost?