Tunisko - Tabarka

Malý tuniský přístav Tabarka, chráněný přilehlým ostrovem, byl založen Feničany roku 800 před naším letopočtem. Původně býval obchodní zastávkou. Později přístav využívali Římané, a to pro vývoz exotického červeného a žlutého numidského mramoru, který se těžil v Chemtou, 90 kilometrů směrem na jih.
V 16. století zde působil pirát Barbarossa, který vykoupil svobodu svého bukanýra Draguta tím, že předal ostrov Tabarka španělskému králi Karlu V. Španělský král tento ostrov daroval Janovské rodině, jejíž členové nesli odpovědnost za pevnost, nacházející se na nejvyšším bodu ostrova.
Jediná hlavní ulice, která se jmenuje Avenue Bourguiba, vede k promenádě na molu. Molo nyní spojuje ostrov s městem. Tato promenáda končí u malebného seskupení skal, které se francouzsky nazývá Les Aiguilles - jehly. Jsou to bizardně erodované pískovcové útvary.
Směrem vzhůru od hlavního náměstí La Basilique je římská cisterna, která byla v 19. století přestavěna na kostel. Nyní je v ní umístěno malé muzeum.
Kromě janovské pevnosti a skal Les Aiguilles však v Tabarce nenajdeme nic pozoruhodného. Přesto je Tabarka vyhledávaným turistickým centrem.
Asi 50 kilometrů od pobřeží leží malý vulkanický ostrůvek La Galite. Na něm žijí kolonie středomořských opiček, které jsou ohroženým druhem. Tyto ostrovy jsou přírodní rezervací a jsou uzavřeny pro širokou veřejnost.