Egypt - Hurghada

Egyptské letovisko Hurghada leží na východě Egypta, 26° severní šířky a 34° východní délky. Hurghada leží na západním pobřeží Rudého moře, respektive Suezského zálivu. Jedná se o velké a rozvleklé město rozkládající se 395 kilometrů jižně od Suezu a přibližně 550 kilometrů jihovýchodně od Káhiry. Vzdušná vzdálenost mezi Prahou a Hurghadou je cca 3.400 kilometrů. Let sem trvá přibližně 4 a půl hodiny.
Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou, kde byly dřívej ne dva hotely. Dnes je Hurghada vyhledávaným přímořským letoviskem, jehož 50.000 obyvatel žije především z cestovního ruchu. Hurghada má v současnosti dvě centra: staré, severněji položené – Ad Dahar a jižní, turistické – Sekalla. Jako turistické centrum funguje asi 25 let.
V Daharu na turistu dýchne atmosféra skutečného Egypta a arabského světa vůbec. Z centra Sekalla se dá do Daharu dojít dokonce i pěšky, ale cesta přes celou Sekallu až k bazaru v Daharu trvá přes 2 hodiny! V Daharu najdeme hlavní mešitu, koptský kostel, další mešity, bazar, kavárny i rušné ulice.
Sekala je nové, turistické centrum Hurghady. Dá se dokonce říci, že hlavní třída vzdáleně připomíná Evropu. Nachází se zde mnoho restaurací, barů a diskoték a také všudypřítomných prodejců, kteří se snaží přilákat do svého obchůdku alespoň nějaké zákazníky.
Největším lákadlem Hurghady je Rudé moře a pás korálových útesů, který sahá několik desítek kilometrů jižně za Hurghadu a táhne se v délce asi 150 km na sever.
Mimo luxusního hotelových pláží jsou na pobřeží Suezského zálivu i volné pláže. Tyto pláže se však turistům nedoporučují, neboť zde hrozí nebezpečí min. Ty nejen zde, ale i na jiných místech, zejména pak na Sinaji, zůstaly po válečných konfliktech s Izraelem.