2008-04-30 - Slunečnicové prostírání

Slunečnicové prostírání

Úvod

Název: Slunečnicové prostírání
Datum tvorby: 30. 4. 2008

Léto už klepe na dveře a blíží se čas slunění na terase či popíjení ledového čaje pod slunečníkem na zahradě. Pokud si chceme posezení na sluníčku zpříjemnit, můžeme si vyrobit pěkné letní prostírání s letními motivy.

Příprava

Seznam materiálu: prostírání (z bambusu, lýka, palmy atd.), papír na dekupáž nebo ozdobné ubrousky, lepidlo
Nářadí a nástroje: nůžky, štětec
Odhadovaná doba: cca 15 minut na jedno prostírání

Postup

1.Krok 1.Z papíru na dekupáž nebo z ubrousku si vystřihneme požadované vzory. Vhodnější je papír, jelikož motivy na ubrouscích jsou vzhledem k velikosti prostírání příliš malé.
2.Krok 2.Vystřižené motivy si rozložíme na prostírání. Pokud máme prostírání více, rozvrhneme si motivy na všechna, aby nám k sobě pěkně ladila.
3.Krok 3.Na místo, kde chceme mít nalepený vystřižený motiv, naneseme lepidlo.
4.Krok 4.Nanesené lepidlo dobře rozetřeme do všech záhybů, aby se papír dobře přilepil a pěkně kopíroval tvar povrchu.
5.Krok 5.Na závěr vyhladíme přilepený motiv štětcem namočeným v lepidle. Jakmile lepidlo zaschne, je vhodné celé prostírání přetřít bezbarvým lakem, abychom ho mohli čistit od případných nečistot. Nejvhodnější je závěrečný lak na dekupáž, ale dobře poslouží také obyčejný bezbarvý lak.

Tip

Ačkoli slunečnice jsou opravdu letním motivem, můžeme použít jakékoli květy – třeba zrovna ty oblíbené. Pro děti můžeme vytvořit prostírání s oblíbenými postavičkami a pro manžela třeba s obrázky letadýlek. Pamatujme také na to, že prostírání je oboustranné a jedno prostírání tedy může sloužit pro dva různé účely.

Další fotkyPoznámka

Článek "Slunečnicové prostírání" vyšel 11. 6. 2008 v internetovém hobby magazínu ČeskýKutil.cz.