2006 - Do Okoře bez oře

Objevili jsme novou akci a nebyli bychom to my, abychom jí nevyzkoušeli. Jedná se o pochod Do Okoře bez oře, jehož se letos koná již 35. ročník. Jelikož je možné vyrazit odkudkoli a přihlásit se až v cíli, vyšli jsme v 7:00 rovnou z domova.

Zamířili jsme k mostu přes Vltavu, který by nás zavedl do Stromovky, ale již po několika minutách jsme pochopili, že pokud se máme sejít s naším dalším spolupochodníkem, budeme si muset pomoci jinak. Proto jsme nakonec dojeli k Výstavišti v Holešovicích tramvají. Prošli jsme pěšky celou Stromovku a pak pokračovali podél Vltavy až do Podbaby do zastávky Roztocká. Zde jsme přistoupili do autobusu, ve kterém nás dohnal třetí člen naší výpravy. Autobusem jsme dojeli až na konečnou zastávku Výhledy.

Z konečné jsme pokračovali po žluté turistické značce podél kostelíku sv. Václava k rozcestníku u Únětic. Vydrápali jsme se po modré na Alšovu vyhlídku a porozhlédli se po krajině. Pak jsme zamířili zpět a dál po modré jsme pokračovali přes Únětice na Černý Vůl a Statenice, kde jsme se stočili doprava. Naše kroky dále vedly na Velké Přílepy a poté přes Noutonice stále po modré značce až na Okoř. GPSka hlásala 21 kilometrů.

Okoř.

Diplom.

Na Okoři jsme se v cíli přihlásili, dostali jsme diplom, plechovku CocaColy a pamětní list CocaCola srdce v pohybu. Zašli jsme ke hradu, kde jsme si koupili vstupenky a následně jsme absolvovali prohlídku hradu Okoř.

Vstupenka na hrad.

Okoř.

Poté jsme se zastavili v cukrárně a zamířili zpět po modré značce do Noutonic, kde jsme se z ní odpojili a došli k vlakovému nádraží. Tam jsme však zjsitili, že z důvodu neobjednání vlakové dopravy zde žádné vlaky nejezdí a nezbylo nám tedy nic jiného, než pokračovat pěšky. Zamířlili jsme tedy po modré zpět na velké Přílepy, kde jsme se z modré značky odpojili, prošli obcí a zamířili po silnici rovnou na Roztoky.

Silnice nás dovedla přímo k vlakovému nádraží, kde jsem si koupila lístek a usadila se v čekárně. Kluci ještě kamsi odběhli a skoro se nestihli vrátit zpátky do příjezdu vlaku, ale zanedlouhou ž jsme byli na nádraží v Holešovicích, odkud jsme pomocí MHD dojeli domů.

Lístek na vlak.