Visalaje

Visalaje leží v nadmořské výšce asi 800 metrů. Jsou jakýmsi vyvýšeným koncem dvanáctikilometrového údolí, které leží mezi Lysou Horou, Travným a Bílým Křížem.
Díky své výhodné poloze jsou Visalaje vhodným rekreačním centrem. V zimě jsou Visalaje za využití zimního vybavení bez problémů dostupné autem. Letovisko je také dostupné autobusem.
Na své si zde přijdou sportovci různých zaměření. V zimních měsících se zde nabízí možnost sjezdového lyžování. Lyžařské středisko leží v nadmořské výšce 780 metrů. K dispozici je zde 500 metrů dlouhý vlek BLV s přepravní kapacitou 800 osob za hodinu, který obsluhuje hlavní sjezdovku s převýšením 110 metrů. Pro děti je k dispozici 150 metrů dlouhý vlek s přepravní kapacitou 300 osob za hodinu. Pro běžkaře se nabízí mnoho možností výletů po hřebenech Beskyd a v plánu jsou dokonce také značené a upravované běžecké stopy. Krátký upravovaný okruh je k dispozici u hotelu Visalaje. V letních měsících jsou Visalaje výborným výchozím bodem pro výpravy do okolí. Na Bílý Kříž je to odtud asi 3 kilometry, na Grůň či Travný 6 kilometrů a na Lysou horu 8 kilometrů.
Visalaje nabízí také několik možností ubytování. Nejznámějí je Horský hotel Visalaje. Byl postaven v 70. letech 20. století, ale po roce 1989 byl tehdejšími majiteli zdevastován a přiveden k zániku. Po změně vlastnictví a nákladné rekonstrukci je návštěvníkům k dispozici 14 pokojů pro 77 ubytovaných. K hotelu patří také 9 chatek s kapacitou 40 lůžek. K dispozici je také hotelová restaurace a společenská místnost.
Ubytování je možné také v Penzionu Beskydy, který nabízí komfortní ubytování pro 70 osob. U penzionu se nachází také bazén, sauna a tenisové kurty.
Další možností ubytování nabízí Horská chata Visalajka. Nachází se asi 500 metrů od hotelu Visalaje a vznikla úpravou klasické horské dřevěnice z roku 1888. Základem tehdejší stavby byla současná jídelna, ke které byly přistavovány další části. Na konci 70. let 20. století se poslední generace majitelů rozhodla sejít z hor a roku 1984 chatu koupil ostravský podnik, který ji upravil na rekreační zařízené pro své zaměstnance. Roku 1999 chatu koupili soukromí majitelé. V chatě se nachází 7 pokojů s kapacitou 36 lůžek.
Další možností ubytování je asi 500 metrů od penzionu Beskydy vzdálená Chata č. 513, která nabízí pokoje pro 8 osob.