2018-10-10 - Cestovní sada na skicování

Na skicování mě vždycky bavila hlavně ta možnost zachytit nějaké zajímavé místo. Jen trochu jinak, než při využití fotografie. Skicování považuji za ideální například při cestování. Umožní zvolnit, vychutnat si „kouzlo okamžiku“. Jen je potřeba se vybavit tak, aby skicování v terénu vůbec bylo možné.

Základem je pochopitelně skicák. Ideálně s tvrdými deskami, které budou sloužit zároveň jako podložka. Ideální je i papír vyšší gramáže, pokud chcete využívat i mokré techniky, například akvarel.

Další nutností jsou psací potřeby. Nejlépe je vybrat menší penál a do něj naskládat vše, co je potřeba. V mém případě to jsou tři tužky tvrdostí HB, 2B a 4B, uhel v tužce, černé linery tloušťky 0,5, 0,3 a 0,1 mm, dva klasické štětce a jeden vodní štětec, který udržuji trvale naplněný vodou.

K tomu mám i „Mini Mister“, což je původně rozprašovač, ale při skicování se hodí i jako zásobárna vody. Samozřejmostí je ořezávátko a dvě gumy – jedna klasická a jedna elastická. Super vychytávkou je kancelářský klip, díky, kterému se mi stránky ve skicáku nezavírají.

Tužky je dobré opatřit víčky, dobře poslouží například ta od jednorázových propisovacích tužek nebo menších fix.

To celé pak doplňuje krabička s akvarelovými pánvičkami. Tu je, po mých zkušenostech, nejlépe si udělat vlastní a využít tak možnosti dát si do krabičky barvy, které budete opravdu potřebovat. Více informací případně najdete v mém článku „Cestovní akvarelová sada“.

Takže výsledkem je cestovní sada, která sestává ze tří kusů – skicáku, penálu a krabičky. V pohodě se vejde do batohu i se spoustou dalších věcí, a kdybych volila skicák, který není tlustý jako Bible, tak by to celé ani nic moc nevážilo :-).