2018-08-29 - Kreativec v Japonsku XI.

V Kyotu jsme navštívili zdejší císařský palác – Kyoto Gosho. Zaujal sám o sobě svou rozlehlostí a tradiční architekturou. Nicméně také malbami, které jsou nástěnné nebo na dveřních výplních z rýžového papíru.

A venku pod přístřešky velké nádoby s naaranžovanými květy, tedy tradiční japonská ikebana. Existuje řada škol a stylů, doporučuji si o tom přečíst na Wikipedii – i v její české verzi je toto heslo moc pěkně zpracované.

Ten den večer jsme, mimo jiného, sháněli yukatu (jukatu). Došli jsme do AEON mallu, kde byla řada obchodů včetně takové obdoby naší galanterie. Například se spoustou látek, krásně srovnaných, ne jako u nás :-).

Japoncům je to sice jedno, ale nechtěla jsem jim to tam nějak zdokumentovávat, když nenakoupím, takže jsem pořídila jen 2 fotky mobilem a ta první je bohužel rozmazaná…

I přes nekvalitu fotky je ale patrný nápis „Nuno Deco“. Jde o samolepící a nažehlovací pásky (tape), větší aršíky/široké pásky (sheet) nebo již předvyseknuté tvary (flake). Jsou textilní, takže se pochopitelně dají v pohodě stříhat nebo na ně lze psát - pro tyto potřeby se dělají speciální psací potřeby (pen). Stejně tak výrobce dodává i několik předmětů (item), které lze pomocí Nuno Deco ozdobit - textilní tašku nebo kosmetickou taštičku.

Mohou sloužit k ozdobení čehokoli textilního nebo třeba k zakrytí nevypratelného fleku z oblíbeného trička. Stačí vystřihnout pár hvězdiček nebo použít už hotové… Možnosti využití jsou velké, Nuno Deco totiž ani není potřeba používat jen na textil. Jestli se vám chce hledat, doporučuji vyhledávat mezi obrázky na Google, jestli ne, mám tu takovou malou ukázku…


Zdroj: https://www.nippon-chuko.co.jp


Zdroj: https://www.shugale.com


Zdroj: https://d.lifestyle-expo.jp


Zdroj: https://d.lifestyle-expo.jp


Zdroj: https://global.rakuten.com


Zdroj: https://www.instagram.com (@nunodeco_)


Zdroj: https://kwgc.co.jp/nunodeco_en


Zdroj: https://www.handsonworkshop.com.au