2011-10-06 - Le Temple du Scrap

Minulý víkend jsme byli s přítelem v Paříži. Dostala jsem tip na jeden scrapbookový obchůdek takže, i když náš program byl vyloženě nabitý, jsme trasu putování Paříží přizpůsobili k návštěvě obchodu.

Obchůdek Le Temple du Scrap se nachází na adrese 13 rue Ernest Cresson, 75014 Paris a má pochopitelně i své webové stránky s e-shopem.

Obchůdek je dost veliký, čekala jsem menší. Na výběr mají tisíce věciček, všechno na co si jen vzpomemete. Na pořádnou prohlídku a nákup by byly potřeba hodiny a hodiny času. A také hodně zkušeností, protože pro francouzsky negramotnou začínající scrapařku je vůbec problém se v té obrovské nabídce zorientovat.

Takže já tam vzhledem k nedostatku času (přeci jen jsem byla v Paříži poprvé, tak nám přišlo důležitější vidět Notre Dame :) strávila tak čtvrthodinku a nakonec jsem si nic nekoupila, protože za tu chvíli nebyla šance se v nabídce vůbec zorientovat. Chtěla jsem nějakou sadu jednobarevných čtvrtek 12"x12", jejichž pořizování v ČR mě celkem trápí (malý výběr), ale sad jsem v obchodě našla jen minimum, zato jednotlivých papírů stovky. A chtěla jsem taky něco s pařížskými motivy na stránky do alba, které chci vytvářet, ale nenašla jsem ani samolepky.

Pro zvědavé jsem vyrobila tři fotky, jsou k nalezení mezi ostatními pařížskými fotkami na mém webu.

Každopádně hlavně jsem byla zvědavá na ceny, zda je vůbec finančně zajímavé nakupovat v zahraničí. A trochu nemile mě ceny překvapily. Aktuální kurz v době návštěvy byl asi 24,80 korun za euro, a nejlevnější scrapbookovou čtvrtku jsem (mimo krabici se slevami, kde ovšem cena nebyla) objevila za 0,90 euro. Takže můžeme v klidu nakupovat u našich milých českých dodavatelek... ;)