2011-11-26 - Začínám... paličkovat :)

Od minulého víkendu jsem nic nepsala, ale neznamená to, že jsem nic netvořila. Jen jsem nějak neměla čas ani náladu na aktualizace svého webu a tím pádem ani na psaní příspěvku na tento blog.

Pokračovala jsem v paličkování, abych si pořádně procvičila plátno. Takže jsem během týdne zvládla upaličkovat tři vánoční ozdoby - nejprve srdíčko, poté rybičku, která se mi ovšem moc nevyvedla, takže jsem zkusila rybičku podruhé.

Nejtvořivějším dnem tohoto týdne byl pochopitelně dnešek. Nejdříve jsem pro babičku konečně dokončila drátkovaný stromeček, který chtěla k Vánocům. Zítra začíná advent, takže jsem vyrobila adventní věnec, tentokrát v moderním pojetí (ten klasický jsme měli už tolikrát...).

Odpoledne jsem se vrhla na scrapbooking. Nejprve jsem liftla stránku z tajného liftu vyhlášeného na Fleru. Utvrdila jsem se v původním přesvědčení, že být v liftu zařazena někde uprostřed není nic pro mě. Dorazivší stránka mě neuchvátila, spíš otrávila a do tvoření se mi vůbec nechtělo. Stránka obsahovala jen jednu fotku, takže vznikla moje první jednofotková stránka. Nelíbilo se mi ani zdobení, takže poté, co jsem jí nafotila do liftu, jsem si jí ještě pro sebe upravila. A kupodivu jsem se utvrdila i v přesvědčení, že mám nutnou potřebu napodobovat předlohu co nejvíce, tedy co nejvíce se přibližovat předloze. To byl zřejmě ten důvod, proč se mi tahle stránka tak moc nelíbila. Nelíbila se mi totiž hlavně představa, že moje výsledná stránka bude vypadat takhle. Čímž neříkám, že je předloha špatná, ale prostě takové stránky netvořím, takže se mi ani nehodí do alba. A nelíbilo se mi vlastně ani to, že nemám dostatek prostředků abych předlohu co nejvěrněji zkopírovala (a ne podle ní jen tvořila), což je přesně to, co mám potřebu dělat... Takže, ačkoli chápu poslání liftu, kterým by mělo být "donucení" účastnic k vytvoření takové stránky, kterou by si třeba samy nevybraly, tímto s tajnými lifty nejpíše končím... Každopádně zhotovenou stránku si zatím prohlédnout nemůžete, protože tajný lift ještě neskončil a já to nechci ostatním pokazit, pokud by úplnou náhodou na můj blog nebo přímo na můj web zabloudily.

Jako druhou stránku jsem navečer scrapla "První školní den", na který jsem tu měla připravenou tematickou čtvrtku. Bylo to zas něco nového, protože poprvé jsem používala kompletně nějaký "hotový" papír s motivem, který stačilo jen maličko dozdobit.

Takže na závěr zbývá odkaz na dnešní tvoření - drátkovaný stromeček, adventní věnec a jednu scrapbookovou stránku.