2011-11-02 - Rozjezd časopisu Scrapování

Před necelým měsícem vydala Hana Kalašová v nakladatelství Computer Press knihu Přáníčka z papíru pro každou příležitost. Na Fleru v klubu "PRETTY PAPERS - scrapbooking, novinky etc." se nad tímto jejím počinem strhla bouřlivá diskuze a kritika na Hančinu adresu. Autorka se všemi možnými způsoby z kritiky vykrucovala až se ukázkově zamotala. Z dálky jsem sledovala, nezapojovala jsem se. Jsem člověk soudný, abych věděla, že bych nevytvořila nic moc lepšího, hlavně v oblasti techniky scrapbookingu. Objektivně jsem však musela zhodnotit, že nejen přáníčka v knize samotné, která je dost o ničem a upřímně lituji všechny, kteří podle ní budou chtít něco tvořit, ale i přáníčka, která Hanka prodává na Fleru, jsou povětšinou tak na úrovni průměrného žáka na prvním stupni základní školy. Tohle bych si dovolila prezentovat jako svůj výtvor na svém webu, kam ostatně vkládám každou "kravinu", kterou vyprodukuji, ale ani za nic bych se neodvážila to prodávat nebo ještě ke všemu to prezentovat v knize. A ještě si plést pojmy - ač naprostý začátečník, význam pojmů scrapbooking/scrapbook/cardmaking/scrapart a vazby mezi nimi byly jedno z prvních, s čím jsem se seznámila. Ostatně, jak by se člověk mohl věnovat něčemu, u čeho si ani není jistý jak se to nazývá?

Každopádně z celé této "bitky" o knihu vzešel nápad. Nápad na založení časopisu, pro nějž ML vymyslela název Scrapování. Aktivní Bára tento nápad v hlavě již delší dobu nosila, takže se toho chytla a začala vymýšlet, zjišťovat možnosti a postupně realizovat.

Když jsem viděla, jak se toho holky chytly, tak, znalá poměrů kolem domén, jsem si 26. října v 9:23 zaregistrovala doménu scrapovani.cz s tím, že když pak bude Bára chtít, převedu to na ní. Těsně předtím, než jsem jí zaplatila, jsem se ale radši obrátila na Báru, jestli to radši nemám registrovat přímo na ní a když jsme to s Bárou vykomunikovaly a já se obrátila na registrátora domény s žádostí o úpravu údajů na Báru, byla už doména obsazená. Majitelkou domény se stala jedna ze scrapařek a strhly se další ničím nepodložené dohady a obviňování. Každopádně Báře se podařilo s ní domluvit, takže doména snad bude... Každopádně tímto doménovým počinem jsem se chtě nechtě zapojila do akce.

Takže z toho tak nějak začalo vyplývat, že technickou stránku věci, především web, budu mít na starosti já. A tak, jsem se 31. října stala členem pětičlenné redakce - spolu s KoMou (Scrapglamour), Lucy65, MS Design a pochopitelně šéfkou Bárou. Na konceptu webu jsem začala dělat obratem, takže včera večer už jsem ho poslala holkám. Je připraveno i diskuzní fórum a rozjezd mám tedy za sebou. S ničím jiným holkám asi moc nepomůžu, přeci jen ve scrapu jsem takový začátečník, že bych se měla stát spíše poctivým čtenářem a studentem než redaktorem časopisu. Takže - dál se uvidí...