Kameny

Jak působí

Sílu kamenů využívali již v Indii a Číně před 4000 lety. Stejně jako lidé i kameny vyzařují energetické vlnění. Vlnění kamenů harmonizuje lidský organismus a působí na něj jako lék a ochrana. Nemoc často nejsou nic jiného, než vybočení organismu z rovnováhy. Nutné je poznamenat, že léčení a působení kameny není míněno jako náhrada klasické medicíny. Kameny vyzařují energii a pozitivní vlnění, které probouzí centra v našem těle k vlastní léčebné aktivitě. Každý z těchto kamenů může působit na více zdravotních i psychosomatických problémů - kameny se vzájemně doplňují a podporují.

Způsoby použití

  1. Nošení stále při sobě v podobě přívěsku, šperku či kamínku v koženém sáčku.
  2. Do místnosti na vyčištění vzduchu a špatných zemských zón.
  3. Přikládáním na energetická centra nebo postižená místa.

Výběr

  1. Podle data narození.
  2. Podle fyzických nebo psychických problémů.
  3. Intuitivně - pokud se vám nějaký kamínek líbí a doslova vám padne na první pohled do oka, je to pravděpodobně ten pravý.
ZnameníRozmezíKameny
Vodnář20. 1. - 18. 2.Ametyst, granát, chalcedon, jaspis, obsidián, opál
Ryby19. 2. - 20. 3.Akvamarín, ametyst, jaspis, korál, opál, tyrkys
Beran21. 3. - 19. 4.Ametyst, hematit, chalcedon, jaspis, karneol, opál
Býk20. 4. - 20. 5.Achát, aventrurin, chalcedon, malachit, růženín, topaz
Blíženci21. 5. - 20. 6.Achát, akvamarín, ametyst, citrin, chalcedon, tyrkys
Rak21. 6. - 21. 7.Achát, jaspis, karneol, křišťál, tygří oko, tyrkys
Lev22. 7. - 22. 8.Citrín, granát, jaspis, karneol, křišťál, malachit
Panna23. 8. - 22. 9.Achát, citrín, hematit, jantar, jaspis, tygří oko
Váhy23. 9. - 22. 10.Achát, ametyst, akvamarín, citrín, jantar, opál
Štír23. 10. - 21. 11.Akvamarín, hematit, jaspis, karneol, kočičí oko, opál
Střelec22. 11. - 21. 12.Aventruin, hematit, chalcedon, sodalit, tyrkys
Kozoroh22. 12. - 19. 1.Ametyst, granát, křišťál, malachit, obsidián, opál

Charakteristika kamenů

Achát: Jemné vibrace a kmitání tohoto kamene uvolňují blokády v těle a zvyšují citlivost. Chrání rovněž před depresivními náladami.

Akvamarín: Pomáhá při nemocech dýchacích cest, jako je astma a bronchitida. Pokud jej budete nosit, posílí vám sebevědomí a zbavíte se depresí.

Ametyst: Vyzařuje harmonii a má zklidňující účinky na srdce a nervy. Kromě toho zlepšuje schopnost soustředění a uvolňuje napětí.

Avanturin: To je takzvaný kámen trpělivosti a klidu - svému nositeli propůjčuje uvolněnost a radost, zahání špatnou náladu a hněv.

Citrín: Zbavuje organismus jedů a má příznivý vliv na látkovou výměnu. Posiluje imunitní systém a zároveň pomáhá proti stresu.

Chalcedon: Zbavuje strachu a nejistoty. Chrání před nočními můrami a vyrovnává poruchy spánku. Celkově zmírňuje neklid a podráždění.

Chryzopras: Tento nazelenalý kámen má nanejvýš zklidňující účinky na srdce a krevní oběh. Pečuje o vnitřní klid, vyrovnanost a dobrou náladu.

Jantar: Pořiďte si jej pro větší radost ze života. O jantaru se říká, že chrání před nemocemi a osamělostí. Posiluje také schopnost rozhodování.

Křišťál: Harmonický kámen, který se postará o vyrovanost. Podporuje také soustředění a umí negativní záření proměnit na pozitivní energii.

Opál: Ohnivý opál povzbuzuje činnost srdce a krevní oběh. Svému nositeli dodává energii a vytrvalost, třeba při učení a zvládání náročných situací.

Tyrkys: Tzv. "indiánský" kámen patří k absolutním favoritům, pokud jde o to, který z drahokamů nám přinese nejvíc štěstí. Popohání kariéru a slibuje úspěchy. Kromě toho bývá talismanem pro všechny, kteří cestují. Je ochranným kamenem koní a jezdců.

Očista kamene

Kameny mají schopnost přijímat vibrace z okolí a ukládat je. Proto provádíme očistu a máme k tomu několik možností:

  1. Zakopáním kamene do země.
  2. Pod tekoucí vodou několik minut. Představujeme si přitom, jak se kamínek zbavuje všeho škodlivého a očišťuje se.
  3. Zahrabáním přes noc do mořské soli. Tu pak nepoužíváme: Nelze tak čistit kameny citlivé na poškrábání a šperky ve stříbře.
  4. Mentálně

Po očištění bychom měli kamenu dopřát denní světlo nebo sluneční paprsky, aby se mohl dobít. Skvěle se káme dobije při bouřce.