Barvy

Když máte rádi bílou, jste spontánní a všestranní, neboť bílá barva je vlastně směsicí všech spektrálních barev. Jestliže však bílou nesnášíte, pak s vámi pravděpodobně není něco tak docela v pořádku. Člověk, který nenávidí bílou barvu, je opravdu ojedinělý.

Vyznavači černé skrývají patrně před světem svou pravou tvář a lidé si o nich mohou učinit zcela zkreslenou představu. Ačkoli jsou ve skutečnosti citliví a trochu tajuplní, okolí je velmi často považuje za povrchní a nedůvěryhodné. Jejich jednání a rozhodnutí mohou být ukvapená a v jejich nejskrytějším nitru je přítomen pro test proti celému světu. Jestliže černou naopak nesnášíte, zřejmě milujete život, květiny, zvířata i lidi. Nezříkáte se svého osudu a máte přehled nad svými rozhodnutími.

Pokud máte slabost pro červenou, jste velmi impulzivní a vitální. K životu přistupujete aktivně a naplno. Snadno se rozčílíte, ale dovedete věci posuzovat rychle a s jistotou, nechybí vám tvůrčí úsilí. Své myšlenky i činy vášnivě hájíte. Vaším hlavním životním cílem je uspět a zvítězit za každou cenu. Jestliže červenou naopak nenávidíte, jste velmi citliví a snadno zranitelní. Potřebujete spíše ochranu druhých. Úzkostlivě se vyhýbáte každé nebezpečné či choulostivé situaci.

Obliba fialové napovídá, že jste citliví a intuitivní. Rádi okouzlujete sebe i druhé. Máte vysoké intimní a erotické cítění. Nechybí vám rovněž smysl pro porozumění. Když fialovou odmítáte, postrádáte zřejmě klid a jistotu. Pokud budete trpěliví a vytrvalí ve svých životních plánech a touhách, jistě časem dojde k naplnění vašich skrytých přání.

Hnědá je barvou odvážných a smyslných lidí. Svou cestu si budete prosazovat i za cenu, že byste měli tvrdě narazit. Pro svůj život potřebujete dostatek pohodlí. Jestliže hnědou nenávidíte, jste tvrdohlaví, máte bystrý rozum a smysl pro humor. Nebýváte rádi sami nebo opuštěni a proto často vyhledáváte společnost.

Když máte rádi kolem sebe či na sobě modrou, jste jistě (či jednou budete) dokonalými partnery v manželství. Dokážete vycítit vhodnou míru při jednání i ve společnosti, jste opatrní a vždy přístupní spolupráci či kompromisu. Máte velkou potřebu klidu a harmonického prostředí bez hádek a zbytečného rozruchu. Přesto zřejmě nejste v životě úplně šťastni, nikdy to ale nepřiznáte. Jestliže modrou nesnášíte, jste sice velmi tvrdohlaví, ale máte také dost nevyrovnanou povahu. Schází vám důvěra druhých lidí a pocit vnitřního klidu.

Pokud dáváte přednost oranžové, jste dobrosrdeční a přátelští. Občas však můžete být také poněkud vznětliví a nekompromisní. Neradi se podřizujete druhým a spíše se snažíte prosadit si svou pravdu. Pokud oranžovou v oblibě nemáte, zřejmě vás trápí nějaké problémy. Možná je to jen momentální úbytek jak duševních, tak fyzických sil.

Máte-li rádi šedou, jste spíše nenápadní a držíte se při zemi. Občas byste nejraději vůbec nevycházeli z domu. Pokud šedou naopak nevyhledáváte, jste typem velmi angažovaného člověka. Láká vás všechno nové, jakákoliv změna i tvůrčí myšlení. Jste vyrovnaní a nebojíte se žádných překážek.

Milujete zelenou? Patrně máte vyrovnanou povahu, jste čestní a rádi pomáháte druhým. Nechybí vám vytrvalost. Přesto se však cítíte osamělí - snad proto, že vás přátelé považují za poněkud chladné a namyšlené. Jestliže zelenou nesnášíte, nemáte dost silnou vůli a nedaří se vám řešit problémy.

Na žlutou si potrpí ti, co rádi a bez zábran popustí uzdu své fantazii a některým dobrodružným a někdy i velmi odvážným myšlenkám. Pro svůj život potřebujete tvůrčí práci, jenž vás plně zaujme, a partnera, který je na tom stejně jako vy. Vkládáte velké očekávání a naděje směrem k budoucnosti. Jestliže však žlutou moc v lásce nemáte, jste zřejmě poněkud zklamáni životem nebo druhými lidmi. Lépe se také vypořádáte s praktickými problémy než se situacemi, které vyžadují trochu fantazie. Potřebujete jediné - projevit více odvahy. A potom už nebude stát nic v cestě, abyste vzali svůj život do vlastních rukou.