O mně

Malý životopis

Narodila jsem se 12. února 1983, od narození žiji v Praze a ani přestěhování do nového domova na přelomu listopadu a prosince 2008 na tom nic nezměnilo. Mám o pár měsíců mladšího přítele, se kterým jsem již od října roku 1999. Po základní škole jsem nastoupila na Obchodní akademii. Během jejího studia jsem si udělala státnici z kancelářského psaní na stroji a taky řidičák skupiny B. V roce 2002 jsem zde s vyznamenáním odmaturovala. Při ročním studiu jazykové školy jsem si udělala mezinárodní zkoušku Zertificat Deutsch a poté jsem se rozhodla studovat informatiku na České zemědělské univerzitě, kde jsem byla v roce 2007 promována bakalářkou. Úspěšně jsem složila přijímací zkoušky na navazující magisterské studium, které jsem v červnu roku 2009 zakončila státní závěrečnou zkouškou. Poté jsem nastoupila na doktorské studium, které jsem však z mnoha důvodů po 1. semestru ukončila. Teď už mě asi celý život čeká jen práce... :-)

Kdo jsem

 • Vodnář, který údajně má v sobě to nejlepší ze všech ostatních znamení - no nevím :-). Vodnář je diplomat, idealista i rebel. Je nezávislý, originální, praktický, soucitný, zvědavý, ale i domýšlivý a odtažitý. Ne však naivní. Miluje volnost, žije budoucností a podle vlastních pravidel. Nepřetržitě experimentuje. Nic ho neodradí od jeho vlastní cesty. Rád neustále chystá překvapení. Má citlivý nervový systém, nezávislé názory a nepředvídatelné reakce. Mívá období samoty, kdy nechce být vyrušován. Je neuvěřitelně vnímavý – někdy se zdá, že nevěnuje ničemu pozornost, ale později je schopen situaci detailně popsat a doslovně reprodukovat. Nikdy podle prvního dojmu nesoudí, ale již na první pohled dokáže druhého dobře velmi odhadnout. Neumí důvěřovat a neumí obnovit ztracenou důvěru. Nesnáší lhaní, majetnictví, podvádění, pokrytectví, předsudky a žárlivost. Vyhýbá se půjčování věcí. Jeho život charakterizuje velká potřeba spánku. V létě trpí vedrem, v zimě se třesou zimou. Je neuvěřitelné, ale 100% to na mě sedí...
 • Melancholik a introvert. Flegmatik, cholerik, sangvinik a extrovert podle potřeby a nálady :-). Takže jsem přecitlivělá, rezervovaná, urážlivá, věčně pesimistická, špatně se přizpůsobuji, všude hledám problémy. Jsem spíš nespolečenská, nesnáším velké skupiny lidí a hluk, i v davu lidí si připadám osamělá.
  Ovšem taky často mlčenlivá a preferující klid, samotu a soukromí, vlivem čehož čas od času třeba i nezvedám telefon, když chci být sama. Všechno hluboce prožívám, ke všemu se vracím a všechno rozebírám, všechno musím mít perfektní. Kladu na sebe docela velké nároky, mám nízké sebevědomí, čímž se ale nenechávám ovlivňovat, a mám názory hodně odlišné od ostatních. Jsem ukecaná, ale jen pokud mám téma, nesnáším nezávaznou konverzaci.
  Jinak jsem ale vnímavá, chápající, umím se obětovat pro své nejbližší, všímám si detailů, které ostatní ani nezaznamenají, jsem přemýšlivá, důkladná, svědomitá, pečlivá až puntičkářská umím ocenit inteligenci i krásu, mám ráda všechno pevně dané (čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, tabulky) a ráda si stanovuji dlouhodobé cíle.
 • Přírodní blondýna s vystudovanou vysokou školou. Ano - nemám ráda narážky na hloupé blondýny.

Co mám ráda

 • Sport: Bez lyží ani ránu, miluji lyžování!!! Jinak mě baví lezení via ferrat a golf. Několikrát týdně chodím běhat. Na záda mi pomáhá cvičení pilates, v létě ráda plavu a nepohrdnu pěší turistikou. V televizi se s chutí podívám na nějaké sjezdové lyžování nebo hokej.
 • Cestování: V zimě se snažím jezdit co nejvíc na hory lyžovat, hlavně do Alp. V létě jsme dříve jezdívali na dva týdny k moři, později dvakrát ročně na týden, ale v současnosti se spíše snažíme více poznávat než se povalovat.
 • Historie: Zbožňuji zříceniny, hrady, podzemní chodby, jeskyně, štoly - prostě všechno, k čemu se váží nějaké záhady, historky nebo pověsti. Památky v okolí naší chalupy již máme procestované, tak jsme vyráželi do přírody hledat smírčí kříže. Jinak nepohrnu prohlídkou města nebo zámku - ty ale radši zvenku, protože "růžové salonky" mi moc neříkají.
 • Sběratelství: Především jsou to sloni (stav k 24. 12. 2013: 679 kusů) a také známky s motivem slona (stav k 10. 9. 2013: 873 kusů). No a při svých cestách po naší republičce sbírám také Turistické známky (stav k 10. 11. 2013: 720 kusů).
 • Zvířata: Nejmilejšími tvorečky jsou kočky, jednoho takového miloučkého rošťáka mám doma... Mám ráda i slony, ale tohoto "drobečka" si domů vzít nemůžu, takže jsem v minulosti alespoň jednoho sponzorovala v ZOO Praha. Jinak ráda navštěvuji různé zoologické zahrady. Za další roztomilá zvířata považuji medojedy, tučňáky a vydry.
 • Knihy: Moje nejoblíbenější kniha se jmenuje Most přes řeku Léthé, napsala ji Valja Stýblová. Nepohrdnu knihou od Zdeny Frýbové, psychologickým románem a už vůbec ne autobiografií se zajímavým námětem. S chutí se začtu i do (dívčích) románů od Lenky Lanczové, protože jsou psané velmi věrohodně. Na základce jsem za týden přečetla 2 - 3 knihy, teď se snažím dohnat uplynulé roky... :-(
  Můžete si prohlédnout moje hodnocení na webu České bibliografické databáze (ČBDB).
 • Filmy: Mám ráda skoro od každého žánru něco. Ze slaďáků Hříšný tanec (Dirty Dancing), Osobní strážce (The Bodyguard), Pretty Woman, Titanic. Z pohádek hlavně Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, Princ a Večernice. České komedie, především Slunce, seno,..., S tebou mě baví svět, Sněženky a machři, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Zítra to roztočíme, drahoušku!, Co je doma, to se počítá, pánové, Jáchyme, hoď ho do stroje! a další... Prakticky jakékoli horory, především však Kruh a Záhada Blair Witch. A z toho ostatního například Co ta holka chce, Deník princezny, Druhá nebo první, Erin Brokovich, Hlava rodiny, Chyť mě, když to dokážeš (Catch me if you can), Kokosy na sněhu, Mezi námi děvčaty (Freaky Friday), Na křídlech vážky, Past na rodiče, Planeta opic, Pravá blondýnka, Sám doma, Sběratel kostí, Sedm, Sedm životů, Šaman, Táta v sukni, Terminál, Trosečník, Vzkaz v láhvi, Zelená karta, Zelená míle... Ze seriálů vede bezkonkurenčně IT Crowd a v závěsu jsou Simpsonovi.
  Můžete si prohlédnout můj žebříček na webu Česko-slovenské filmové databáze (ČSFD).
 • Kofoláčci - Miki, já a Kelly
 • Hudba: Stará dobrá klasika a to ať světová, tak česká. Především Abba a Beatles. Jinak taky Neil Diamond, Elvis Presley, Queen, R.E.M, Roxette, The Beach Boys, The Cranberies, The Kelly Family... Dále například Fun Factory, Maduar... Pochopitelně je dobrá i česká hudba, ale většinou opět spíš ta starší: Věra Martinová, Marie Rottrová, Michal Tučný. Novější hudba se mi nelíbí a na sledování aktuálního dění v hudbě ani nemám čas.

  Moje nej:

  1. The Kelly Family - First Time
  2. The Cranberies - Dreams
  3. Rednex - Wish You Were Here
  4. Lamberti Tiziano - Wouldn't It Be Nice (originál od Beach Boys)
  5. Chodúr Martin - Supreme
  6. Boyle Susan - I Dreamed a Dream

  Moje srdcovka: Soundtrack z muzikálu Dracula.

 • Jídlo: Postupně jsem dospěla k tomu, že o sobě tvrdím, že "jím všechno", nicméně toto tvrzení má své rezervy. Ráda experimentuji, mám ráda mezinárodní kuchyni. Vychutnám si bifteky, různé omáčky, sushi, pizzu, kuskus, lasagne a těstoviny obecně, palačinky, fondue, raclette, čínská jídla... Ze sladkého si občas koupím zmrzlinu Häagen-Dazs (nejradši mám zmrzliny "neovocné", takže čokoládovou nebo pistáciovou), čokoládu (některé příchutě od Lindt nebo nové druhy Milky) místo vánočního cukroví a narozeninových dortů jsme zavedli cupcaky a bývala super třeba Jesenka (zahuštěná slazená smetana - neříkejte, že neznáte :-), nicméně sladké jsem před časem jíst přestala. Z toho zdravějšího, tedy z ovoce a zeleniny, mi nejvíc chutnají broskve, kaki, jahody nebo granátové jablko.
 • Pití: Z nealkoholických vede broskvový ledový čaj, Coca Cola, "americký" egg nog a různé džusy. Mám ráda kakao z Granka, černý čaj s mlékem, masala chai... Alkohol nepiji vůbec.

Ostatní

 • O počítači se moc zmiňovat nechci, protože se kolem něj točí celý můj život. Že jsem s ním v nějakém smyslu spřízněná je tedy jasné, přehánět to však nechci a nehodlám mu zasvětit celý život, jako mnozí mí vrstevníci...
 • Řízení auta je prý především mužskou zálibou. Druhý pobyt v USA mě (snad trvale) vyléčil z původního strachu za volantem, takže si to teď trochu víc užívám. V dobách, kdy jsem měla své vlastní autíčko, jsem jezdila vlastně docela často a ráda. Osud však do domácnosti přivál auto jiné, navíc se s tím trochu překrylo moje zapojení se do pracovního procesu, tak už tolik příležitostí k řízení auta není a když už, je to vzhledem k délce trasy většinou spíš utrpení než radost...
 • V roce 2004 jsem se "po letech" vrátila k focení. Jako malá jsem fotila černobíle stařičkou zrcadlovkou, potom jsem občas dostala do ruky rodinný automat (taky už není nejmladší), ale když konečně došlo na digitál, fotím všechno a všude, postupně vylepšuji techniku. Pořízení digitální zrcadlovky jsem už několikrát schválila a následně znovu zamítla, nechci skončit jako někteří její vlastníci, kteří používají automatický režim a žádné objektivy... Ráda bych se nejdřív naučila fotit lépe, bez kritiky a připomínek to však nejde...
 • V hojné míře se věnuji rozličným kreativním činnostem. Vyzkoušela jsem toho už hodně - ráda zkouším nové věci, ale málokterá technika mě nadchne tak, že se k ní vrátím. Mám ráda scrapbooking, s přestávkami se učím paličkovat, občas háčkuji, pletu košíky z pedigu nebo vyrábím figurky z kukuřičného šustí. Něco o mé tvorbě si můžete přečíst a hotové výrobky prohlédnout v sekci Kreativní tvorba.
 • Já s kocourem Kellym a přítelem až se staneme součástí světa Simpsonových...
 • Kdysi jsem doma vyváděla jak blázen, že nechci do tanečních, nakonec jsem si tanec zamilovala, navzdory mému nulovému hudebnímu sluchu. Absolvovala jsem nejen základní, ale také speciální taneční. Pokračování se nekonalo, zase nebyl čas a vlastně mi to ani moc nešlo... :-(
 • Muzikál Dracula - moje srdcová záležitost. Hodně ráda mám Karlínské hudební divadlo, ale nějak nezbývá čas nazbyt, takže se tam nijak často nevyskytuji. Asi i kvůli cenám vstupenek...
 • Oblíbenou komiksovou postavičkou se stal Garfield a Simonův kocour (Simon's Cat], občas jsou neuvěřitelně věrohodní a i já se s nimi docela slušně ztotožňuji. Od dětství mám moc ráda Krtečka - a to v jakékoli podobě.
 • Zamilovanou hračkou v dětství se stal malý hnědý mončičák, nyní nedám ani ránu bez malého plyšového pejska - první dárek, jaký jsem dostala od přítele. Tahle potvůrka už procestovala pěknou část naší republiky i hezký kousek světa...
 • Občas se mě někdo zeptá i na oblíbenou barvu - tou je bezkonkurenčně červená. Druhá v pořadí je černá, kterou upřednostňuji při pořizování čehokoli kvůli její unierzálnosti. Oblíbenou barevnou kombinaci poznáte na těchto stránkách - červená, černá a bílá.
 • Mám moc ráda zimu, zimu na horách i v Praze, sníh - vše ve smyslu "winter", nikoli "cold", protože paradoxně je mi v podstatě pořád zima... :-)
 • Od dětství je mou srdcovou záležitostí Švýcarsko. Je pro mě synonymem dokonalosti. Je krásné, rozmanité.
 • Mé nej město je Praha. Narodila jsem se tu, žiji tu a nehodlám to měnit. Praha má svou atmosféru, svůj vlastní životní rytmus, Praha je svá a jedinečná.
 • Mou oblíbenou květinou jr růže, právem je to královna květin. Jinak mám radši spíš drobnější květy - levanduli, vřes, sněženky, konvalinky. Mám-li se zmínit o květině v květináči, tak v bytě máme samé stálozelené, kvetoucí mi nic moc neříkají. Ze stromů je mi asi nejsympatičtější jinan dvoulaločný, u nás ne moc častý, jinak je pěkná bříza nebo vrba.
 • Relaxace v našem bytě. Miluju tenhle byt. Je to mé vrcholné umělecké dílo.
 • Za největší koníček považuji spánek, bohužel na něj moc času nezbývá...
 • Obchody (řazeno abecedně):
  • Cestovní kancelář: Eximtours. Počet absolvovaných zájezdů s touto CK se určitě pohybuje ve 2. desítce, nicméně teď nás víc zajímají jiné typy dovolených.
  • Krmivo pro Kellyho: Zoohit.cz. Sortiment je prakticky nekonečný a pořídit se dá i to, co je v ČR k nesehnání, konkrétně seniorské kočičí krmivo...
  • Nábytek: Ikea. Oceňuji jejich sortiment, služby, vstřícnost a také kompatibilitu (díl kuchyně, který v ČR nebyl k sehnání, jsme si přivezli z Německa). Do jejich modelových pokojů bych se snad i nastěhovala. A moc dobře vaří... Jako druhou společnost, která se nám při zařizování nového bydlení osvědčila, je JN Interier, který nám vybavil dobrou polovinu bytu nábytkem na míru.
  • Oblečení: New Yorker, C&A.
  • Obuv: Ecco. Jejich (nejen goretexové) boty jsem si po prvních nejistých dnech zamilovala.
  • Potraviny: Billa, Globus.
  • Restaurace aj.: Bar Chýše, Friends Coffee House.
  • Sportovní potřeby: Intersport, Rockpoint.

Co nemám ráda

 • Narvané prostředky městské hromadné dopravy.
 • Většinu důchodců a všechny děti.
 • Psy a bezohledné majitele psů.
 • Odbarvené blondýny a všechny ženy, které mají na hlavě dva světle hnědé chlupy a hned se nazývají blondýnou. Navždy ztracená a neskutečně hloupá je z nich taková, která ještě vtipkuje na téma "hloupá blondýna".
 • Lidi, kteří neumí rozlišovat mezi sdělením svého názoru a poučováním.
 • Předsudky.
 • Nespravedlnost a bezmoc.
 • Věčné stěžovače a kritiky - ty, kteří si jen stěžují, ale pro změnu nic neudělají.
 • "Chameleony" - lidi, kteří mění svůj názor podle toho, jak se jim to hodí.
 • Kuřáky.
 • Moc teplou zimu a moc teplé léto.
 • Zimu ve smyslu "cold".
 • Léto, většinou i jaro a občas i podzim.
 • Vysoké ceny za pohonné hmoty.
 • Soukromé vysoké školy.
 • Chyby v gramatice a pravopisu - ano, všichni jsme omylní, ale čeho je moc, toho je příliš...
 • Růžovou a hnědou barvu.
 • Výrobky z pravé kožešiny.
 • Kosmetiku testovanou na zvířatech.
 • Dárky - co chci, to si koupím, a pravděpodobnost, že se dárce trefí do mých představ je... nulová... Fakt.
 • Zbytečnosti - například ty, které jsou obvykle vystavované v poličkách v obýváku či v kuchyni.
 • Všechny sporty, kde je cokoli kulatého, především míč... :-)
 • Dechovku.
 • Játra.
 • Alkohol, především víno a pivo.
 • Nakupování.
 • Obchodní společnosti Elben (nábytek na míru), HappyFoto (zásilková fotoslužba), Kraxnet (webhosting), Lidl (supermarket), Monet nábytek (postele, matrace), Reno (obuv), Schlecker (drogerie) a Tesco (hypermarket/supermarket). Dříve to byl ale například i Baťa. Pokud si nevysloužily svůj vlastní článek, je o nich zřejmě pojednáno v tomto článku.
 • Spam.

Závěrem

Před volbami se bojíme říci nahlas, koho budeme volit... Jsme-li ve společnosti, na kterou potřebujeme zapůsobit, objednáme si víno, které pijí všichni ostatní, ačkoli ho bytostně nesnášíme... Máme-li ve společnosti vyšší postavení, stydíme se nahlas říci, že jsme dovolenou strávili na chatě a ne v Karibiku... Ve snaze na sebe neupozorňovat se stáváme jednou z mnoha ovcí bílé barvy. Snad mi bylo předurčeno stát se ovcí černou. A možná to je jen tím, že se mi bytostně příčí dělat ze sebe něco, co nejsem. Nemusím svůj názor zrovna křičet do světa, ale když se někdo zeptá, upřímně odpovím. Že již od mého útlého dětství kvůli tomu ztrácím kamarády mě snad ani tolik mrzet nemusí, protože pokud někdo nedokáže respektovat názor někoho jiného, ani mi snad za to kamarádství nestojí. Ti, kteří mě mají rádi, tak činí snad proto, že jsem taková, jaká jsem a já jim za to ze srdce děkuji. Ti ostatní, nechť zkusí pochopit, že svůj názor nemusíme před nikým obhajovat a nemusíme se ospravedlňovat, protože i když jsme s tímto názorem v menšině, nemusí to být bezpodmínečně názor špatný... Ačkoli snad s některými názory z této stránky nesouhlasíte, vězte, že jde o názory mé, které nikomu nevnucuji. Každopádně si však za nimi stojím a nechci se nikomu ospravedlňovat. Ke štěstí mi stačí, že jsem sama sebou, že sama sobě dokáži svůj názor obhájit a sama před sebou se proto nemusím stydět...