2015-03-05 - Spodní prádlo od Trioly

5. 3. 2015

Svojí první podprsenku jsem dostala od mámy ještě na základní škole, a jelikož máma snad celý svůj život nakupuje prádlo u Trioly, předpokládám, že ta moje byla taky odtamtud.

Já sama jsem pak po dlouhé roky prádlo nakupovala, kde se dalo. Zpočátku jsem to neřešila vůbec, později, když jsem začala zjišťovat, jakou správnou velikost bych měla nosit, jsem se marně snažila tuto velikost sehnat. Vlastně určitě takových 10 let jsem nosila velikost nevyhovující, konkrétně příliš velký obvod. A to i v době, kdy už jsem sama nakupovala výhradně u Trioly. Obvod 65 se totiž neprodával… Ani v jiných obchodech, a pokud už někde někdo malé obvody v nabídce měl, měly podprsenky taky malé košíčky… U Trioly jsem tedy v té době kupovala model Charme 22655 ve velikosti 70D.

S kolekcí „Like You“ ovšem konečně přišly do obchodů i obvody 65 a s většími košíčky. Ustálila jsem se tedy konečně snad na té správné velikosti 65F. Mojí první podprsenkou v této velikosti byla černá saténová Like You 26741s balkonovým střihem a nádherným tvarem. Pocit jsem z ní měla tak skvělý, že když se objevila časem v akci, koupila jsem si rovnou dvě další.

Primárně jsem vždycky nosila černou barvu a jen pod světlé oblečení jsem měla jednu bílou. Po několika letech nejistoty jsem v loňském roce definitivně pocítila potřebu podprsenky v tělové barvě, která nebude v létě vidět pod oblečením.

Měla jsem vyhlédnutou Like You 26746, která je na první pohled naprosto totožná s mou oblíbenou 26741, ale pak jsem na ní viděla recenzi na nějakém blogu. Slečna tam měla i fotky, svislé švy vypadaly neuvěřitelně plastické a pod oblečením byly hodně vidět. Podprsenku jsem si přesto časem vyzkoušela, ale díky článku jsem si s sebou vzala své nejtenčí bílé tričko a ještě že tak, to by se bývalo opravdu nosit nedalo… Ale docela mě to překvapilo, ty mé černé 26741 jsou šité stejným způsobem a pod oblečením ty švy vidět nejsou…

V komentářích na Facebooku mi ovšem Triola doporučila zkusit 22746. Ta sice není saténová, ale „jen“ z hladkého úpletu, nicméně košíčky má šité T-švem, který je hladký a pod tím mým tenoučkým bílým tričkem vůbec nebyl vidět.

Suma sumárum – Triolu si nemohu vynachválit. Mají přesně to, co chci a potřebuji, kvalitně zpracované, rychlý zákaznický servis, velmi sympatické prodavačky v prodejně na Sokolovské a… triola je česká!

Ale abych jen nechválila, je tu pár věcí, které mi vadí. U této tělové 22746 mě zpracování trochu zklamalo. Pro mě zbytečným detailem je střapec mezi košíčky, ale budiž, nějak se to asi oživit musí, jen hned po zakoupení bylo jasné, že se jeho konečky budou třepit, takže jsem je opatrně zatavila zapalovačem.

Horší ovšem je vytržený šev v kraji jednoho košíčku, zřejmě důsledek přetržené spodní nitě, který budu muset nějak opravit a mám obavy, že to pak bude vidět.

Obecně mi nejvíce vadí balení podprsenek z kolekce Like You. V pokynech k údržbě je psáno, kterak se podprsenka nemá nijak ždímat, deformovat, prolamovat košíčky… Takže je zabalená v igelitovém pytlíku, ve kterém se z ní stává jen kousek hadru… To třeba kolekce Charme bývala (a podle mého stále je) balená v krabičkách, ve kterých se košíčkům nic nestane…

A poslední vada na kráse z mé strany je označování jednotlivých modelů prádla číselnými kódy. Jeden aby se v tom vyznal…