2016-07-01 - Královna HuráSketche

Když mi v úterý 7. června v práci kolegyně oznamovala, že mi přišla pošta a při těch slovech mi podávala obálku, trochu jsem nechápala. Jakmile jsem ale zahlédla logo na obálce a problesklo mi hlavou, že jsem si přece nic neobjednávala, vzápětí mi to došlo – zástěra! Rozbalila jsem obálku a opravdu – byla v ní speciální královská zástěra pro Královnu HuráSketche s milým dopisem a sketchem na červenec.

Během pár dní jsem si s Aktijkou ujasnila pár drobností a pustila se do příprav. Začala jsem napsáním nějakého seznamovacího textu o mně. Chtěla jsem být stručná, ale nějak to neumím, takže jsem to psala, respektive stále dokola přepisovala, asi 4 dny… :-)

„K tvoření mě vedla babička od malička, ale byla ženou praktickou, takže mě učila háčkovat, plést a šít. Papír jsem si musela zamilovat sama. Od puberty jsem si vedla deníky doplněné o nejrůznější předměty, ale slovo „scrapbook“ jsem objevila až při prvním pobytu v USA v roce 2006, což byla doba, kdy jsem se při studiu tvoření nevěnovala. Ale zážitků přibývalo a, když jsem v létě 2011 objevila mezi fotkami z USA 2006 i ty pořízené v tvořivém obchodě, pocítila jsem potřebu začít ty zážitky dokumentovat…

Tvořím hlavně třicítkové stránky, kterých už mám v albech asi 550. Po bouřlivých začátcích s mnoha fotkami a barvami jsem se přesunula k umírněnosti. Preferuji spíše jednofotkové stránky, neutrální barvy a méně zdobení. Unčiny HuráSketche jsou přesně podle mého vkusu. I bez nich často přejímám různé prvky z cizích stránek a většinou až nad hotovou stránkou si uvědomím, že už jsem podobnou stránku někde viděla :-). Jestli něco opravdu neumím, je to kombinování pestrých barev, ale občas to zkouším alespoň v Art Journalu :-). Kromě toho tvořím také dvě kroniky stylem Project Life – „Kroniku cestování“ formátu A4 a o svém kocourovi třicítkovou „Kellyho kroniku“.

Na některé zahraniční dovolené vozím cestovní deník – doma si připravím základ a na cestách do něj jen vkládám listy a tvořím obsah. Miluji autentičnost takového deníku a často domů ani jiný suvenýr nevezu.“

Pokračovala jsem výběrem nějakých ukázek mé tvorby. A to byl tedy boj, když jsem chtěla, aby to byl průřez trošku delším časovým obdobím a ne jen stránky z poslední doby, které mám všechny tak nějak „na jedno brdo“. Nakonec jsem vybrala těchto osm stránek, které vznikly v rozmezí asi tří let:

Nakonec jsem se vrhla na tvorbu stránky podle dodaného sketche. Byly na něm tři fotky a ještě ve dvou různých rozměrech, což se mi úplně nehodilo, žádné takové jsem na zpracování připravené neměla. Musela jsem si tedy sketch trochu poupravit – odstranila jsem tu největší fotku a místo ní umístila výrazný nadpis. Snad je i tak na té mé stránce předloha pořád dost patrná…

A od středy už i vy z blogu víte, že jsem Královna HuráSketche, a od včerejška znáte i červencový sketch. Užijete si sketch i léto!