Balení na cesty

Cestuji často a ráda a aby každá cesta proběhla co nejlépe, je potřeba mít po ruce vše potřebné a nic zbytečného. Takže jsem si v průběhu let vytvořila seznamy, které mi pomáhají při balení - originál seznamů mám v excelu na jednotlivých kartách, ale teď jsem je předělala i do jednoho wordovského dokumentu. Případným zájemcům dávám tento soubor k dispozici:

Balení na cesty (PDF, 128 kB)

Seznamy je možné vytisknout a při balení si v nich odškrtávat již zabalené věci.

Každý seznam obsahuje všechno možné, co by se (mi) na místě mohlo hodit, nicméně záleží na tom, jaký je cíl, účel nebo délka cesty, jestli je v plánu se jen válet nebo provozovat sport na vrcholové úrovni :-). Sama podle těchto seznamů už dlouhé roky balím a doma tak zapomínám maximálně to, co na seznamech není... :-) Podle potřeby samozřejmě z každého seznamu vyškrtám to nepotřebné, protože snahou je mít na seznamech všechno, co by se mohlo hodit, takže je tam toho vždy hodně navíc, a naopak v případě atypických aktivit každý seznam doplním o věci z jiného seznamu – třeba když se jedu jen válet, ale mám v plánu nějaké výlety či sportovní aktivity nebo naopak když jedu v zimě na hory lyžovat, ale mám v plánu jít tam jeden večer třeba do divadla :-).

Podle způsobu dopravy, cíle či charakteru cesty nebo její délky pak volím i vhodné zavazadlo – buď velký kufr, malý kufr, sportovní tašku nebo jen malý batoh.