Program

Zápočet z předmětu Objektové metody a přístupy byl udělován za odevzdaný program vytvořený v programovacím jazyce Smalltalk. Jelikož mne nic lepšího nenapadlo, vytvořila jsem editor Turistických známek. Za vydatnou pomoc s programem děkuji Mikimu. Většinou program využívám pro své vlastní potřeby, nyní ho chci dát k dispozici k otestování i ostatním, samozřejmě především sběratelům turistických známek.
Při tvorbě prográmku bylo jako nejdůležitější uvažováno snadné ovládání, jelikož mnoho programů je pro laiky příliš složitých. Práce s programem by tedy měla být snadná i pro méně zkušené uživatele počítače.
Program není v posledních letech aktualizován, ale je plně funkční. Ke stažení je také seznam turistických známek, který však není aktuální. Pokud známka, kterou si chcete evidovat, v seznamu chybí, můžete si jí snadno doplnit sami pomocí Editoru a program (potažmo seznam známek) tak sami udržovat stále aktuální.
Za jakékoli připomínky k tomuto programu budu velice vděčná. Ty podnětné určitě využiji k jeho vylepšení. Všem děkuji za otestování prográmku a sdělení nejrůznějších návrhů na jeho úpravy.

Program Program Turistické známky - verze z 29. 4. 2005 (necelých 8 MB)
Seznam TZ Seznam turistických známek (29. 4. 2005)